ZAPROSZENIE

Zarząd Tatrzańskiej Izby Gospodarczej z Zakopanego zaprasza na XXI Tatrzańskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się w Zakopanem w dniu 4 grudnia 2019 roku w Hotelu Belvedere ****ul. Droga do Białego 3.

Od 20 lat Tatrzańska Izba Gospodarcza jest organizatorem Tatrzańskiego Forum Gospodarczego największej konferencji gospodarczej na Podhalu. Jest to wydarzenie cykliczne, co roku poświęcone różnym zagadnieniom ważnym i kluczowym dla rozwoju gospodarczego i społecznego Podhala.

W tym roku Forum poświęcone będzie ekologii i zrównoważonemu rozwojowi turystycznemu, bo ekoturystyka to najwyższa forma zrównoważonej turystyki, a Podhale to miejsce wyjątkowe, które może pretendować do miana lidera zmian na rzecz ekoturystyki nie tylko w Małopolsce.

Pierwsza część forum poświęcona będzie szeroko pojętej ekologii w kontekście zrównoważonego rozwoju. Część tę poświęcamy głównie zagadnieniom klimatu, ochrony powietrza i krajobrazy. Druga część forum to prezentacje dobrych praktyk i rozwiązań dla biznesu oraz warsztaty ekologiczne dla młodzieży.

Podczas forum inaugurujemy naszą nową inicjatywę - I Młodzieżowe Forum Gospodarcze, które będzie platformą edukacji młodzieży, wymiany doświadczeń i informacji na temat przedsiębiorczości wśród młodzieży. Na forum z prezentacjami wystąpią m.in. znani eksperci: Marcin Popkiewicz- analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko, redaktor portali ziemianarozdrozu.pl i naukaoklimacie.pl.,przewodniczący polskiego oddziału ASPO i członek rady programowej INSPRO, Marek Józefiak- Greenpeace Polska, Andrzej Guła i Ewa Lutomska- Krakowski Alarm Smogowy, Agata Krząstek- Stowarzyszenie V4SDG, Jan Krzeptowski Sabała- edukator promujący etykę środowiskową Leave No Trace i filozofię zero waste, Jolanta Sitarz- Wójcicka- Podhalański Alarm Smogowy, Tymoteusz Mróz- Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane, Władysław Bętkowski - ekolog, Monika Jaźwiec Prezes Tesko Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa Sp. z o.o.

Patronat Honorowy nad Forum przyjął Marszałek Województwa Małopolskiego Pan Witold Kozłowski, Partnerstwo: Województwo Małopolskie, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tatrzański Park Narodowy, Starosta Powiatu Tatrzańskiego, Gminy Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin, Zakopane.

TERMIN: 4 grudnia 2019 (środa)

MIEJSCE: Hotel Belvedere ****, ul. Droga do Białego 3, Zakopane