IMG 1958

Gmina Czorsztyn otrzymała ponad 4 mln zł na budowę sal gimnastycznych. Dzięki dofinansowaniu sale powstaną przy Szkole Podstawowej w Kluszkowcach oraz przy Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych.

Na tę informację z wyczekiwaniem czekał zarówno samorząd, jak również mieszkańcy wspomnianych powyżej sołectw. W dniu wczorajszym na stronie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pojawił się oficjalny komunikat o kolejnych rozstrzygnięciach w ramach „Sportowej Polski”.

„Po rozstrzygnięciach z lipca, kiedy to do dofinansowania zostało zakwalifikowanych 260 inwestycji sportowych o łącznej wartości ponad 374 mln zł, tym razem wsparcie otrzymują  73 inwestycje w kwocie 82 810 464 zł.”  – czytamy na stronie Ministerstwa. Ta bardzo dobra wiadomość oznacza, że wnioski samorządu gminy Czorsztyn, które odpadły w lipcowym rozstrzygnięciu  br. zostały zakwalifikowane do dofinansowania w chwili obecnej.

Zgodnie z ogłoszona listą, samorząd gminy Czorsztyn otrzyma 2 377 849 zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kluszkowce oraz 2 401 657 zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w miejscowości Sromowce Wyżne. Środki te stanowią 50 % kosztów kwalifikowanych zadań przeznaczonych do realizacji.

Źródło: UG Czorsztyn