241721401 369946718195138 4409467738562771370 n

Kończący się tydzień przynosił nam bardzo dobrą, wręcz letnią pogodę ze sporą ilością słońca i wysokimi temperaturami. Dopiero dzisiaj na niebie miejscami zebrało się więcej chmur, z których spadł deszcz, a nawet przeszły burze. Ma to związek z osłabnięciem stabilnego wyżu, który pilnował nam pogody od początku września. Oznacza to, że nowy tydzień przyniesie już pewne zmiany. Jakie? O tym w dalszej części prognozy.

 PONIEDZIAŁEK

Jutro słońce na zmianę z chmurami, z których miejscami spadnie przelotny deszcz, a nawet możliwe są słabe burze.Temperatura już niższa niż w poprzednich dniach, ale raczej nie powinniśmy narzekać bowiem zimno na pewno nie będzie. Maksymalnie odnotujemy ok. 18/22°C. Wiatr zachodni i północno zachodni, słaby i umiarkowany.

WTOREK

We wtorek również słońce i chmury, ale na ogół nie powinno z nich padać. Jedynie w nielicznych, pojedynczych miejscach w Karpatach może się przytrafić słaby deszcz. Na termometrach bez większych zmian. Wskażą one ok. 18/21°C. Wiatr słaby z kierunków zmiennych.

ŚRODA

Tego dnia słońca na pewno nie zabraknie, ale w drugiej części dnia miejscami spadnie deszcz i przejdą burze. Zrobi się nieco cieplej, gdyż temperatura wzrośnie do ok. 20/24°C. Wiatr południowo wschodni, słaby i umiarkowany, silniejszy jedynie w czasie burz.

CZWARTEK

W czwartek znajdzie się nad nami front atmosferyczny, dlatego oprócz rozpogodzeń należy się też spodziewać przelotnego deszczu i burz. Niekiedy opady mogą być intensywne. Temperatura utrzyma się na przyzwoitym poziomie ok. 18/22°C. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany

PIĄTEK

W piątek pochmurno z przelotnymi opadami deszczu lub mżawki, przez co od razu zrobi się chłodniej. W pełni dnia temperatura wyniesie co najwyżej 17/18°C a w rejonach podgórskich zaledwie 13/15°C. Wiatr północno zachodni, słaby i umiarkowany.

WEEKEND

Koniec tygodnia przyniesie zmienną pogodę. Miejscami może od czasu do czasu popadać, ale nie zabraknie też rozpogodzeń, a na termometrach zobaczymy ok. 17/20°C.

meteo nowy