154362219 279268710303906 9147565239846815744 o

Piątek, tak jak zresztą i cały roboczy tydzień upłynął pod znakiem bardzo ciepłej, suchej i słonecznej pogody. Bardzo blisko nas, znajduje się już jednak chłodny front atmosferyczny, który już za moment przyniesie opady na północnym-zachodzie regionu, następnie przemieści się dalej wgłąb województwa i do późnych godzin wieczornych rozpada się już wszędzie. A co nas czeka w nocy i podczas weekendu? Sprawdźmy.

NOC
W nocy pochmurno z przelotnymi opadami deszczu, które na południu regionu przejdą w deszcz ze śniegiem i w śnieg. Chwilami padać może mocniej. W rejonach podgórskich temperatura nad ranem obniży się do ok. 0°C, a więc na drogach może być tutaj bardzo ślisko! Na pozostałym obszarze odnotujemy ok +2/+4°C. Wiatr chwilami może być dość silny, zacznie coraz śmielej zmieniać kierunek na północno-zachodni.
SOBOTA
Jutro dużo chmur, ale możliwe są również przejaśnienia. Miejscami spadnie przelotny deszcz, a w rejonach podgórskich również deszcz ze śniegiem i śnieg. Za frontem napłynie zimniejsze powietrze polarnomorskie, dlatego odczujemy wyraźne ochłodzenie. Na obszarach podgórskich odnotujemy ok. 1/2°C, poza tym ok. 4/7°C. Wiatr powieje z północnego-zachodu, momentami dość mocno, co wyraźnie zwiększy odczucie chłodu.
NIEDZIELA
W niedzielę momenty bardziej pogodne, przeplatać będą się z większym zachmurzeniem. W ciągu dnia na ogół bez opadów, dopiero późnym popołudniem i wieczorem miejscami może się przytrafić przelotny deszcz, a w rejonach podgórskich również deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna w ciągu dnia ukształtuje się w przedziale ok. 4/8°C. Wiatr zachodni i północno-zachodni, miejscami może być nieco bardziej odczuwalny.
 
meteo malopolska baner