1 foto blyski 2 0 1 0 3 0

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy podczas prowadzonych pomiarów prędkości, tylko wczoraj ujawnili czterech kierujących, którzy na terenie obszaru zabudowanego przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

W Jabłonce kierujący fiatem, a w Rabce-Zdroju kierujący audi jechali 104 km/h, przy dozwolonej prędkości 50 km/h. W Spytkowicach kierujący volkswagenem dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h. Natomiast przez Podwilk kierujący porsche pędził 119 km/h. Wszyscy kierujący za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 400 lub 500 złotych. Dodatkowo stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości o ponad 51 km/h grozi mandat karny w wysokości od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych. Ponadto funkcjonariusze zatrzymują za pokwitowaniem kierującemu prawo jazdy. Następnie Starosta wydaje decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Należy pamiętać, że zatrzymanie osoby, która ma cofnięte uprawnienia na 3 miesiące, skutkuje przedłużeniem kary do 6 miesięcy. Jeżeli kierujący ponownie zostanie zatrzymany ryzykuje utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna zdarzeń drogowych. Apelujemy więc o rozwagę i bezpieczną jazdę.

KPP Nowy Targ