policjabezdomni

Okres zimowy i ujemne temperatury to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych. To właśnie w tym czasie dochodzi do zgonów w skutek wychłodzenia organizmu. Nowotarscy dzielnicowi w ramach Akcji Zima sprawdzają sytuację osób bezdomnych, nie zapominając też o starszych i samotnych.

Dzielnicowi to policjanci, którzy doskonale znają swój rejon służbowy. Znają miejsca, gdzie najczęściej przebywają osoby bezdomne. Z uwagi duży spadek temperatur, policjanci sprawdzają miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą szukać schronienia, a w przypadku napotkania bezdomnego, podczas rozmowy mundurowi informują, gdzie można zgłosić się w celu uzyskania pomocy.

W zimowym okresie dzielnicowi nie zapominają również o osobach starszych i samotnych. W tym trudnym czasie i panującej pandemii policjanci sprawdzają, czy osoby starsze radzą sobie w codziennych czynnościach. Informują również o możliwości skorzystania z programu Wspieraj Seniora realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Nie bądźmy obojętni na ludzką krzywdę. Jeśli widzimy osobę potrzebującą pomocy, leżącą na ławce, śpiącą na przystanku to reagujmy.

Aby pomóc czasami wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112. Jeżeli znamy kogoś w trudnej sytuacji, kto narażony jest w tym okresie zimowym na wychłodzenie organizmu możemy powiadomić również Ośrodek Pomocy Społecznej. Aby dotrzeć do tych wszystkich osób potrzebujących pomocy, potrzebna jest reakcja nie tylko służb, ale każdego z nas.

KPP Nowy Targ