74393474 101051224674105 1067681431871815680 o

O sytuacji poinformowała pani dyrektor szkoły Anna Szerszeń za pomocą mediów społecznościowych. Według jej informacji stan nauczyciela jest poważny.

W niedzielę o 19.30 dyrekcja otrzymała informację o chorobie pracownika. Mimo prób, nie udało się nawiązać kontaktu z Sanepidem, dlatego dyrekcja w porozumieniu z Radą Rodziców podjęła decyzję o odwołaniu zajęć w poniedziałek. Dyrektor szkoły ma do wykorzystania pulę dni wolnych od zajęć edukacyjnych - i z niego właśnie skorzystała pani Szerszeń.

Mówiąc wprost - jutro szkoła i przedszkole będą zamknięte - informuje.

 

Zaznaczyła też, że przebieg zakażenia u nauczyciela jest ciężki i wymaga on hospitalizacji. 

Pani dyrektor zaapelowała o wyrozumiałość i współpracę, bo jak podkreśla, najważniejsze jest dla niej bezpieczeństwo dzieci i pracowników szkoły.

 

Poniżej treść komunikatu zamieszczonego na stronie szkoły:

Szanowni Rodzice
Dzisiaj o godz. 19.30 otrzymałam informację, że jeden z nauczycieli jest chory na koronawirusa. Przebieg jest ciężki i nauczyciel przebywa w szpitalu. Próbowałam skontaktować się z Sanepidem, ale niestety nie udało mi się. Dlatego po konsultacji z przewodniczącą Rady Rodziców Panią Dorotą Chlebek, podjęłam decyzję, aby jutrzejszy dzień - to jest 19 października 2020r. - był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, opiekuńczych, wychowawczych w zamian za 2 -go listopada 2020. Mówiąc wprost - jutro szkoła i przedszkole będą zamknięte.
Bardzo proszę o zrozumienie i współpracę. Najważniejsze dla mnie jest bezpieczeństwo dzieci i pracowników szkoły. Jutro podam Państwu dalsze informacje.
Dobrej nocy.
Anna Szerszeń
 
fot: ZSP Tylmanowa