P3710639NOWY TARG. Do Podhalańskiego Szpitala dotarły dwie karetki zakupione z unijnych środków w ramach „tarczy antycovidowej”. Stojąc na parkingu, czekają one na skierowanie do pracy w zespole i podstacji.

Nowe i całkowicie wyposażone karetki na podwoziu volkswagena, nabyte dzięki szybkim decyzjom Zarządu Województwa, zostały właśnie odebrane w Krakowie.

P3710638

- Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dwóch z tych pięćdziesięciu karetek, które zostały zakupione dla województwa małopolskiego – mówi dyrektor Szpitala, Marek Wierzba. - Na pewno jedna z nich trafi do jednego ze stacjonujących w Szpitalu zespołów. Natomiast druga, ponieważ jest to ambulans przystosowany do trudniejszych warunków drogowych, również zimowych, pewnie trafi do którejś z naszych podstacji, gdzie będzie miała swoje zastosowanie: w Ochotnicy Dolnej czy w Krościenku. Na pewno będzie to poprzedzone dogłębną analizą potrzeb i możliwości wykorzystania tego sprzętu. 

P3710636

Łączna wartość tych ambulansów sięga 1 miliona 100 tys. zł. Koszt zatem wysoki, ale wyposażenie – z najwyższej półki. dlatego karetki są dla Szpitala bardzo cennym i potrzebnym nabytkiem. Dlatego też tak cieszy ich pozyskanie.

Fot. Anna Szopińska