k4NOWY TARG. Najpierw do Szpitala im. Żeromskiego, a następnie do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie został „zakaźną” karetką przewieziony ok. 60-letni mężczyzna z Nowego Targu. Jest to drugi na terenie powiatu potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem.

Transport odbył się w piątek.

- Nie jest to osoba przebywająca w kwarantannie ani osoba „z kontaktu” z jakimkolwiek potwierdzonym przypadkiem; nie powróciła też z zagranicy – wyjaśnia nam Jolanta Bakalarz, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny. – Przyczyną hospitalizacji była wysoka gorączka. Ten mężczyzna przebywał w domu, miał małą ilość kontaktów. Wszystkie osoby, które były z nim w kontakcie bezpośrednim, zostały objęte kwarantanną i w odpowiednim czasie będą poddane testom. Pacjent jest w stanie stabilnym.

Przychodnia przy ul. Szaflarskiej, w której nowotarżanin pojawił się, nim lekarze zdecydowali o transporcie do szpitala zakaźnego w Krakowie, będzie poddana dezynfekcji.

Pierwszy zakażony koronawirusem mieszkaniec powiatu nowotarskiego, poseł Edward Siarka, po opuszczeniu szpitala Uniwersyteckiego przebywa w ścisłej izolacji domowej, czuje się dobrze, w tym tygodniu powinny się dla niego skończyć reżimy sanitarne.