IMG 1620

W sobotę w Rabce Zdrój rozegrano VI Amatorski Turniej Siatkówki Plażowej Drużyn Mieszanych. Organizatorem turnieju było stowarzyszenie „Volley Rabka” oraz TS „Podhalański” z Czarnego Dunajca

Mecze rozgrywane były na trzech rabczańskich boiskach w Parku Zdrojowym oraz przy bulwarach.

W turnieju wzięło udział 17 teamów z Małopolski, Śląska oraz Dolnego Śląska. Patronat honorowy objął Burmistrz Rabki -Zdroju pan Leszek Świder, natomiast patronat medialny Tygodnik Podhalański oraz podhaleregion.pl.
Była to kolejna edycja turnieju, która swoim zainteresowaniem obejmuje coraz większe tereny Polski. Lista drużyn biorących udział w turnieju zapełniła się w kilka godzin, natomiast drużyn rezerwowych była prawie taka sama jak tych , które wzięły udział w turnieju.

- Mając więcej boisk do dyspozycji można byłoby zorganizować dwa takie turnieje. Póki co mamy aktualnie świetne tereny do tego typu rywalizacji i klimat, którego żaden turniej nie ma. Wiele ekip przyjeżdża do nas z roku na rok, co świadczy o wysokim poziomie gry, dobrej organizacji i chęci rywalizacji, która przez pandemię jest bardzo pożądana. W tym roku mieliśmy zawodników, którzy powinni grać z młodzikami, mimo tego świetnie sobie radzili z bardziej doświadczonymi siatkarzami – podkreśla prezes „Volley Rabka” Beata Skrzesińska Milc.

IMG 1910

Wbrew prognozom pogoda dopisała i udało się rozegrać 52 mecze. Najlepszą ekipą tegorocznej edycji została Julia Janus i Artur Czernik z Katowic. Drugie miejsce zajęła Mariola Perkosz i Konrad Banaś z Krakowa, a na trzecim miejscu uplasowała się Magdalena Jaszkowska (Kraków) i Krzysztof Milanowski (Bydlin). Tuż za podium znalazła się Karolina Gajda i Igor Raciborski z Bytomia.

- Chciałam bardzo podziękować za udział w turnieju wszystkim drużynom. Miło było się z Wami wszystkimi ponownie spotkać i rywalizować . Dziękuję Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród dla najlepszych drużyn turnieju. Firmie „Polański” za ufundowanie poczęstunku dla zawodników. Panu Łukaszowi Cholewie za udostępnienie namiotu, który uchronił nas przed niewielkimi opadami. Wojtkowi Szczurowskiemu, Romkowi Smółce za pomoc w przygotowywaniu boisk ( a pracy było sporo) oraz wszystkim , którzy w jakikolwiek sposób przyczynili do organizacji tego turnieju – dodała na zakończenie Skrzesińska-Milc.