11aaaGazda Team111

HOKEJ. W sobotę meczem we własnej hali z drużyna Wolves Tychy swój drugi sezon w rozgrywkach II ligi rozpoczynają hokeiści Gazdy Team Nowy Targ.

W zeszłym, debiutanckim sezonie nowotarżanie – których skład to mieszanka hokeistów amatorów z zawodnikami z przeszłością ligową – rozgrywki zakończyli na rundzie zasadniczej. Drugie miejsce w grupie południowej pozbawiało ich bowiem szans awansu do fazy play-off. Zabrakło dwóch punktów.

- Dostaliśmy nauczkę, że każda strata punktów może nieść za sobą poważne konsekwencję i do każdego meczu trzeba podejść poważnie – mówi założyciel drużyny i jedne z jej zawodników Dominik Cecuła Tamten sezon dla części z nas był przetarciem, szczególnie dla tych chłopaków, którzy wcześniej mieli do czynienia jedynie z amatorskim hokejem. Myślę że teraz już w ich grze będzie zdecydowanie więcej pewności i będą odgrywać w zespole bardzo istotną rolę – przekonuje Cecuła.

W tym sezonie rozgrywki II ligi toczyć się będą w trzech grupach: południowej, północnej i wschodniej. W grupie południowej rywalami nowotarżan będą drużyny: Wolves Tychy, Sigma Katowice, Zagłębie II Sosnowiec, Niespełnieni Oświęcim, KS Krynica i 1928 Team Krynica.

W sezonie zasadniczym najpierw zespoły rozegrają dwie rundy spotkań „każdy z każdym”. Trzy najlepsze zespoły awansują do kolejnego etapu, gdzie ponownie rozegrają po dwa mecze ze sobą. Po ich rozegraniu dwie drużyny awansują do turnieju finałowego z udziałem najlepszych zespołów z pozostałych dwóch grup. Zwycięzca turnieju finałowego uzyska awans do I ligi.

- Celujemy w awans. Dokonaliśmy kilku roszad w składzie. Doszła spora grupa nowych zawodników, z których jestem pewny, że każdy wniesie sporo dobrego do naszej gry. Największy nasz problem to treningi. Trenujemy raz w tygodniu. Tylko na tyle pozwala nam grafik Miejskiej Hali Lodowej. Niemniej, uważam że jesteśmy dużo lepiej przygotowani do sezonu niż przed rokiem – podkreśla Cecuła.

Trenerem zespołu jest Robert Szopiński, który w tej roli zastąpił Tadeusza Puławskiego. Zresztą Szopiński już w zeszłym sezonie w kilku meczach prowadził drużynę.

Sponsorem tytularny i zarazem głównym jest firma „Gazda – Hurtownia Materiałów Obuwniczych” braci Batkiewiczów. – Ponadto mamy kilku innych mniejszych sponsorów jak Tomasza Pyzowskiego z TP Constructions, Termofol, Gool Gorce, Pajcar, NTC i firma pralnicza Stanisława Waksmundzkiego. Bez ich pomocy nie byliśmy w stanie funkcjonować – zaznacza Cecuła.

Sezon ligowy nowotarżanie rozpoczną sobotnim meczem we własnej hali z drużyna Wolves Tychy. Początek godzina 20:15.

Skład zespołu

Bramkarze: Witold Martuszewski, Hubert Martuszewski, Grzegorz Pierwoła

Obrońcy: Dominik Cecuła, Andrzej Nenko, Damian Sulka, Sylwester Plewa, Robert Polak, Maciej Tylka, Łukasz Szumal, Mateusz Tylka.

Napastnicy: Kamil Puławski, Mariusz Jastrzębski, Grzegorz Pajerski, Bartłomiej Przybyło, Paweł Grabarczyk, Piotr Świst, Michał Zwinczak, Piotr Kmiecik, Maciej Kmiecik, Mateusz Iskrzycki, Piotr Wegner, Kacper Kos, Szymon Pohrebny, Gabriel Jędrol, Bartłomiej Piotrowski, Kamil Korwin, Mateusz Smarduch, Szymon Gabryś.

Fot. Szymon Pyzowski