IMG 7553

Zadaliśmy pięć pytań ludziom związanym z nowotarskim hokejem.

1. Które miejsce w sezonie zasadniczym jest w zasięgu Podhala?

2. W którym z zawodników upatruje pan lidera zespołu?

3. Kto może być odkryciem w zespole ?

4. Co może być największym atutem, a co problemem w grze Podhala?

5. Na kogo trener Andriej Gusow powinien postawić w bramce?

Krzysztof Zapała

1. Szóste.
2. Tomas Franek i Kasper Bryniczka.
3. Tobiasz Kapica i Szymon Klimowski.
4. Atutem na pewno: młodzieńczy polot, agresja, nieobliczalność i przygotowanie fizyczne. Problemem brak ogrania wielu zawodników, momentami fizyczność i krótka ławka.
5. Zgodnie z zapowiedziami liczę, że w początkowej fazie sezonu szansę dostanie każdy z trójki bramkarzy, ale z biegiem czasu musi być wyłonionych dwóch, którzy będą bronić na zmianę.

Bartłomiej Gaj

1. Wierzę, że będzie to miejsce z przedziału 1-6.
2. Marcin Kolusz – w końcu najbardziej doświadczony zawodnik.
3. Ciężko powiedzieć. Mam nadzieję, że sezon zasadniczy wyłoni kilku kandydatów do tego miana.
4. Charakter, tego nigdy nie brakowało, z tego wszyscy znają Podhale. Mecze na własnej hali, też powinny być dużym atutem. Problemem może być doświadczenie, mamy młody zespół, ale ta młodość rządzi się swoimi prawami. Chęć pokazania się bliskim na własnej hali, może dawać "młodym" dodatkowe pokłady energii i przebojowość.
5. To decyzja trenera, który na każdym treningu obserwuje i widzi, który bramkarz w danym momencie jest w optymalnej formie.

Sebastian Łabuz

1. Myślę że 5-6 miejsce.
2. Stawiam na Marcina Kolusza.
3. Szymek Klimowski.
4. Ciężko powiedzieć.
5. Każdy powinien dostać szansę.

Marek Rączka

1. Podhale w sparingach pokazało że może pograć z każdą drużyną i powalczyć o wysokie cele, aczkolwiek jest to młoda drużyna, której po prostu trzeba dać szansę aby rozwinęła skrzydła. Konkretnego miejsce nie wskażę. 
2. Myślę, że z tak dużym doświadczeniem w grze w kraju i za granicą powinien to pociągnąć Marcin Kolusz.
3. Ciężkie pytanie gdyż wielu młodych zawodników weszło do drużyny Podhala. Myślę, że z czasem zobaczymy kto zaskoczy na plus.
4. Góralskie serducho, to na pewno jeden z atutów. Myślę, też że dyscyplina przy trenerze Gusowie plus mix doświadczenia z młodością to na pewno też atuty nowotarżan. Jeżeli chodzi o problemy, zweryfikuje to sezon.
5. Bardzo mi się podoba to iż w końcu działacze postawili na naszych chłopców, którzy naprawdę są utalentowani i po prostu potrzebują gry. Jeżeli nie będą grac to nigdy nie wypłyną. Polska reprezentacja potrzebuje bramkarzy i oni są, tylko trzeba im dać szansę. Wierzę, że przy trenerze Gusowie każdy z nich dostanie szansę. Każdemu z nich trzeba się przyglądnąć, dokładnie prześledzić i przeanalizować statystki. Dzisiaj nie wskaże kto powinien być numerem jeden.

Andrzej Słowakiewicz

1. Myślę, że 6 miejsce jest jak najbardziej realne.
2. Na pewno ktoś z grupy tych najbardziej doświadczonych jak: Neupauer, Bryniczka, Kolusz, czy Tomasik.
3. Trudno wskazać jedno nazwisko. Zobaczymy jak Ci młodzi chłopcy zniosą trudny sezonu, jak poradzą sobie z presją. Jak już muszę postawię na Klimowskiego.
4. Atut: dyscyplina taktyczna, odpowiedzialność. Minus: kary, który w ostatnich sezonach Podhale łapało zdecydowanie za dużo.
5. Ta decyzja powinna leżeć tylko i wyłącznie w gestii trenera. Tu musi zadziałać instynkt trenerski.

Rafał Sroka

1. Moim zdaniem „brąz” jest w zasięgu tego zespołu. Wierzę, że chłopaki będą walczyć o każdy centymetr lodu i to przyniesie efekt.
2. Wskażę na trójkę obcokrajowców: Franek, Nowżyłow i Bondaruk.
3. Mamy dużą grupę młodych, utalentowanych zawodników. Wymienię czterech: Bizub, Klimowski, Słowakiewicz, Szlembarski.
4. Atuty to szybkość, waleczność, determinacja oraz młodzieńcza fantazja. Problemem może być brak doświadczenia, szczególnie w kluczowych momentach meczu.
5. Mamy 3 młodych wyrównanych bramkarzy ale ja osobiście postawiłbym na parę Klimowski i Bizub.

Jacek Kubowicz

1. Szóste. Sparingi pokazały ze dajemy radę.
2. Mecze kontrolne pokazały, że obcokrajowcy powinni odkrywać kluczowe role, ale też Bartek Naupauer, ma ku temu predyspozycje.
3. Myślę, że któryś z naszych młodych bramkarzy, którzy przypuszczam, że będą mieli mnóstwo okazji by pokazać swoje umiejętności.
4. Atutem na pewno powinno być własne lodowisko. Namiastkę tego mieliśmy już w sparingach. Mamy zespół złożony w 90 procentach z wychowanków, którzy na pewno z jak najlepszej strony będą chcieli pokazać się przed rodzinami, znajomymi. Problem to zdecydowanie wąska ławka. Przytrafi się jedna, druga kontuzja, do tego jakieś choroby i będzie ciężko to po składać.
5. Nie czuję się na siłach, żeby wskazać jednego. Przypuszczam, że trener Gusow też ma z tym spory ból głowy.

Gabriel Samolej

1. Powiem tak sport: rządzi się swoimi prawami, ale super by było żeby nasz zespół zakwalifikował się do fazy play-off.
2. Jeżeli już zarząd klubu zdecydował się na ściągnięcie zagranicznych zawodników w osobach Gleba Bondaruka, Pawieła Nowożyłowa czy chociażby Tomasza Franka to siłą rzeczy powinni być liderami zespołu. Ja jednak stawiam na Marcina Kolusza, którego bardzo szanuję za grę zarówno w obronie jak w ataku. To bardzo doświadczony zawodnik, który jest bardzo potrzebny obecnej drużynie.
3. Moim marzeniem jest żeby był jeden z tych zawodników młodego pokolenia na których postawił trener Gusow: Fabian Kapica, Tobiasz Kapica, Jakub Michalski i Wiktor Bochnak.
4. Atutem: waleczność, charakter, odwaga i chęć udowodnienia że wykorzystamy swoją szansę która się nadarzyła. Nie chcę gdybać ale boję się o formację obronną.
5. Przede wszytskim cieszę się, że w końcu dostali szanse i mogą rywalizować o najważniejszą pozycję w zespole. W sparingach spisywali się dobrze. Szymek Klimowski zaimponował mi spokojem i dużym refleksem. Okar i Paweł też pokazali duże umiejętności. Ja bym chyba postawił na największe doświadczenie czyli Pawła Bizuba.