233090858 898149787454231 6684871683525755868 n 1

Przed nami kolejna seria spotkań w rozgrywkach piłkarskich.

3 liga. Podhale Nowy Targ – Avia Świdnik, sobota, godz. 17.30

5 punktów po 3 kolejkach to z pewnością nie jest wynik o jakim marzyli nowotarżanie. Dwa remisy z beniaminkami z Tarnowa i Rzeszowa pozostawiły duży niedosyt. Podhalanie z Avią nie mogą sobie już pozwolić na stratę punktów, by nie zostać w blokach startowych. Pierwsze mecze pokazały, że trener Szymon Grabowski lubi rotować składem, więc ciężko przewidzieć jaka tym razem „jedenastka” wybiegnie na murawę. Choć łatwo nie będzie -  bo Avia to od lat bardzo solidny trzeciligowy zespół -  to wierzymy w przełamanie gospodarzy i pierwsze trzy punkty w sezonie na własnym boisku. 

nkp avia

Nasz typ.1

4 liga. Wierchy Rabka – Lubań Maniowy, niedziela, godz. 18

Szalenie ciekawie zapowiadają się niedzielne czwartoligowe derby. Obie drużyny jeszcze w tym sezonie nie przegrały. Bilans Wierchów to wygrana i dwa remisy, z kolei Lubania to dwa zwycięstwa i remis. Wydaje się więc, że to spotkanie nie ma faworyta i podziału punktów jest bardzo prawdopodobny.

Mecz zostanie rozegrany na boisku w Nowym Targu.

wierchyluban

Nasz typ.X

4 liga. Watra Białka Tatrzańska – Kolejarz Stróże, sobota, godz. 17.30

3 mecze i 3 zwycięstwa. Tak sezon zaczęła Watra Białka Tatrzańska. Zespół Roberta Kubieli dzieli fotel lidera z drużyną rezerw Bruk Betu Nieciecza. Ekipa ze Stróż to beniaminek, który po kilku latach przerwy wrócił w szeregi czwartoligowców. Wszystko w tym meczu przemawia za gospodarzami, których siła ofensywna zdecydowanie wzrosła po transferze Lucjana Klisiewicza.

Nasz typ.1

4 liga. Tarnovia Tarnów – Jarmuta Szczawnica, niedziela, godz. 17

Można rzecz, że zgodnie z planem szczawniczanie mają duże problemy na czwartoligowym poziomie, a środowa kompromitacja w Pucharze Podhala, tylko potęguje obawy o formę zespołu Jacka Pietrzaka. Szczawniczanie pozostają wciąż bez punktów, a teraz jadą na ciężki teren. Tarnovia przed własną publicznością nie zwykła tracić punktów. Remis będzie więc już dużym osiągnięciem Jarmuty. 

Nasz typ. 1

5 liga. Babia Góra Lipnica Wielka – Turbacz Mszana Dolna, niedziela, godz. 15

Lipniczanie po dwóch kolejkach mają na swoim koncie komplet punktów. Ich niedzielny rywal jeszcze w tym sezonie nie rozegrał oficjalnego meczu. Rytm meczowy może więc być dużym atutem podopiecznych Grzegorza Szczepańca, którzy szczególnie w ofensywie prezentują się bardzo korzystnie.

Nasz typ. 1X

5 liga. Zalesianka Zalesie – Wiatr Ludźmierz, sobota, godz. 17

Ciężkie zadanie przed Wiatrem. Mecz z Babią Górą pokazał, że dyspozycja ludźmierzan na starcie sezonu nie jest najlepsza. Za to Zalesianka imponuje formą i wydaje się że jest mocnym faworytem sobotniego spotkania.

Nasz typ.1

5 liga. Orkan Szczyrzyc – Huragan Waksmund, sobota, godz. 17

Huragan notuje falstart. Patrząc na styl w jakim podopieczni Radosława Antolaka przegrali ostatnie spotkanie z Płomieniem Limanowa, trudno uwierzyć żeby przełamanie przyszło na boisku spadkowicza z IV ligi, który przed tygodniem „przejechał” się po Szaflarach.

Nasz typ. 1

5 liga. Zawrat Bukowina Tatrzańska – LKS Szaflary, sobota, 17.30

Beniaminek z Bukowiny Tatrzańskiej zapomniał już o nieudanej inauguracji. Wygrana przed tygodniem w Czarnym Dunajcu i rewelacyjny występ w środku tygodnia w pucharowej potyczce z czwartoligową Jarmutą Szczawnica dały wyraźny sygnał że z zespołem Andrzeja Gogoli trzeba się liczyć. Za to szaflarzanie początek sezonu mają niemrawy , a wysoka przegrana w ostatniej kolejce z Orkanem Szczyrzyc, mocno zachwiała pewności siebie podopiecznych Michała Kantora.

Nasz typ. X

5 liga. Wierchy Pasierbiec – Czarni Czarny Dunajec, niedziela, 12.30

Czarni źle weszli w sezon. Po dwóch kolejkach mają na koncie jeden punkt. Za to drużyna z Pasierbca ma ich sześć. Czarni są jednak bardzo nieobliczalnym zespołem i zapewne w Pasierbcu będą chcieli zmazać plamę po zeszłotygodniowej porażce z Zawratem. Naszym zdaniem przynajmniej 1 punkt podopieczni Bolesława Wesołowskiego w tym meczu wywalczą.

Nasz typ. X2

5 liga. Granit Czarna Góra – AKS Ujanowice, niedziela, godz. 14

Granit nie pojechał przed tygodniem do Ujanowic. W klubie zapewniają że to „jednorazowy” wyskok. Potwierdzeniem tego miał być pucharowy mecz we środę w Naprawie, wygrany przez Granit. W starciu z Ujanowicami więcej szans daje się gościom.

Nasz typ. X2