zapowiweekdnd

Już w ten weekend czekają nas kolejne emocje związane z rozgrywkami piłkarskimi z udziałem drużyn z naszego regionu.

3 liga. Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów, sobota, godz. 17.30.

To będzie inauguracja trzecioligowego sezonu w Nowym Targu. Podopieczni Szymona Grabowskiego przed tygodniem wywalczyli 3 punkty na boisku Wólczanki. Teraz też wydają się zdecydowanym faworytem w potyczce z beniaminkiem z Tarnowa, który ma za sobą w dodatku nerwowy tydzień, związany z rezygnacją – po zaledwie 33 dniach – z funkcji szkoleniowca Pawła Nowaka. Zastąpił go Radosław Jacak. Nowotarżanie w tygodniu grali pucharowe spotkanie z A klasowym Lokomotivem Chabówką, ale szkoleniowiec oszczędził kluczowych zawodników, posyłając w bój głównie młodzież. Na sobotnie spotkanie do Nowego Targu, w liczbie 100 osób zapowiedzieli się też kibice „Jaskółek”.

Nasza typ 1.

 NKPplakatDRUKa2

4 liga. Lubań Maniowy – Bocheński KS, sobota, godz. 17.30

Po dwóch kolejkach oba zespoły są w zupełnie odmiennych nastrojach. Lubań ma na swoim koncie komplet 6 punktów po wygranych nad Wolanią Wola Rzędzińska i Metalem Tarnów,  z kolei goście swoje pierwsze dwa mecze przegrali, w dodatku nie zdobywając w nich nawet bramki. To jednak nie może uśpić czujności podopiecznych Grzegorza Hajnosa.

Nasz typ. 1

4 liga. Jarmuta Szczawnica – Watra Białka Tatrzańska, sobota, godz. 17

Pierwsze w tym sezonie „derby”. Faworytem i to zdecydowanym będzie Watra, która sezon zaczęła lepiej niż – biorąc pod uwagę kolejną już rewolucję kadrową – można było się spodziewać. 6 punktów w dwóch pierwszych meczach z pewnością jeszcze bardziej „nakręciło” podopiecznych Roberta Kubieli. Za to w szeregach Jarmuty nastroje nie są najlepsze. Beniaminek w dwóch pierwszych meczach zapłacił „frycowe”. Ewentualne „przełamanie” w derbach na pewno pomogło by drużynie Jacka Pietrzaka uwierzyć w siebie.

Nasz typ. 2

Poprad Muszyna – Wierchy Rabka , sobota , godz. 11

Zdecydowanie najciekawiej zapowiadające się spotkanie 3 kolejki. Atut własnego boiska i wygrane w pierwszych dwóch kolejkach przemawiają za gospodarzami, ale Wierchy mimo straconego na własne życzenie punktu w Zakliczynie, pokazują na starcie sezonu olbrzymi potencjał i na pewno nie są bez szans na zwycięstwo w uzdrowisku.

Nasz typ. X

5 liga.

Wiatr Ludźmierz – Babia Góra Lipnica Wielka, niedziela, godz. 17.30

Interesujące spotkanie. Dla Wiatru będzie to inauguracja sezonu i oficjalny debiut na ławce trenerskiej Stanisława Szpyrki, który zastąpił Wojciecha Siutę. Babia Góra ma z kolei już 3 punkty po wygranej 3:1 nad Krokusem Przyszowa. Wydaje się, że to będzie spotkanie obfitujące w gole.

Nasz typ: X2

Czarni Czarny Dunajec – Zawrat Bukowina Tatrzańska, sobota, godz. 17

Kolejne trudne zadanie przed beniaminkiem z Bukowiny Tatrzańskiej, który na inaugurację zaliczył srogie lanie z AKS Ujanowicami (0:4). Czarni, którzy sezon zaczęli od wyjazdowego remisu (1:1) ze spadkowiczem z IV Ligi Orkanem Szczyrzyc, na swoim boisku są zespołem groźnym dla każdego i wydaje się, że inny rezultat niż pewna wygrana Czarnych będzie w tym spotkaniu niespodzianką.

Nasz typ: 1.

LKS Szaflary – Orkan Szczyrzyc, sobota, godz. 17

Ciężko wyrokować jak potoczy się to spotkanie. Dużo zależeć będzie od tego jakim składem dysponować będą gospodarze. Jeżeli trener Michał Kantor będzie miał do dyspozycji optymalny skład, to na pewno szaflarzanie nie są bez szans w starciu ze spadkowiczem z IV ligi.

Nasz typ. 1X

Huragan Waksmund – Płomień Limanowa, niedziela, godz. 17

Huragan zgłasza w tym sezonie duże aspiracje walki o awans. Podopieczni Radosława Antolaka zaliczyli jednak falstart, przegrywając na inauguracje (1:2) wyjazdowe spotkanie z Zalesianką Zalesie. Ewentualna wpadka z Płomieniem, może mocno zamieszać w mentalności graczy z Waksmunda. Można się zapewne spodziewać otwartego spotkania.

Nasz typ. 1

Turbacz Mszana Dolna – Granit Czarna Góra, sobota, godz. 17

Granit zaczął od porażki w Pasierbcach z Wisłą. Teraz wydaje się, ze czeka ich jeszcze trudniejsze zadania, bowiem w zespole z Mszany Dolnej upatruje się jednego z faworytów do walki o pierwsze miejsce na koniec sezonu.

Nasz typ. 1.