YIP03376

PIŁKA NOŻNA. Piłkarze Podhala Nowy Targ bezbramkowo zremisowali wyjazdowe spotkanie z rezerwami kieleckiej Korony. Tym samym liczba kolejnych spotkań bez porażki nowotarżan wynosi już 13!

Bohaterem tego spotkania był bramkarz Podhala Maciej Styrczula, który zaliczył kilka kapitalnych interwencji, łącznie z obronionym już w 6 minucie rzutem karnym.

Podhalanie mecz kończyli w dziewięciu! W 73 minucie drugą żółtą i w konwekcji czerwoną kartkę zobaczył Maksymilian Tkocz, a w 85 minucie jego los podzielił Oliver Janso.

- Mecze w Kielcach są dla nas zawsze trudne i nieprzewidywalne, tak było i tym razem. Na pewno nie było to dobre spotkanie w naszym wykonaniu, wzmocniony zespół Korony zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu postawił trudne warunki i prezentował się dobrze. W końcowej fazie meczu musieliśmy mocno manewrować naszym ustawieniem w defensywie, nie jest to proste gdy traci się dwóch zawodników, ale trzeba powiedzieć że zespół poradził sobie z tym trudnym momentem bardzo dobrze, szczególnie Maciej Stryczula który ratował nas z niejednej opresji. Gratuluje moim zawodnikom, bo był to trudny mecz który nie układał się po naszej myśli od początku – ocenił trener Podhala, Marcin Zubek

Korona II Kielce - NKP Podhale Nowy Targ 0:0

Korona II: Osobiński – Kordas, Dziubek, Seweryś, Petrović, Lisowski, Piróg, Jopkiewicz (54 Prętnik), Rybus, Świtowski, Bielka.

NKP Podhale:  Styrczula –  Janso, Jeziorski, Tkocz, Dynarek, Tonia, Mianowany (76 Bryja), Serafin (85 Sobek), Palacz (58 Surmiak), Molis (46 Budinsky), Burnat (58 Grunt).