podrabas

PIŁKA NOŻNA. Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie sparingowe rozegrane w Nowym Targu między trzecioligowym Podhalem, a grającą w 4 lidze drużyn Wierchów Rabka.

Bliżej zwycięstwa byli nowotarżanie, którzy trzy razy nawet trafili do bramki Wierchów, ale za każdym razem sędziowie gola nie uznali, dopatrując się bądź faulu, bądź pozycji spalonej. W w 90 minucie Podhale miało rzut karny, zmarnowany jednak przez Mateusza Mianowanego. Trener Podhala przyglądał się dwóm testowanym zawodnikom. Obaj to skrzydłowi: jeden Brazylijczyk, drugi Polak.

- Takie sobie spotkanie w naszym wykonaniu. Rosady w składzie miały na to na pewno wpływ. Mimo to mogliśmy to spotkanie wygrać nawet różnica kilku bramek, ale znów naszą bolączką była finalizacja akcji i skuteczność. Czyli to samo z czym mieliśmy problem jesienią. Co do tych nieuznanych goli, to w moim odczuciu przynajmniej jeden był jak najbardziej prawidłowy. Trzeba oddać Wierchom, że postawiły nam twarde warunki. Dobrze byli zorganizowani w defensywie – przyznał trener Podhala, Marcin Zubek

W Wierchach trener Sebastian Świerzbiński sprawdzał czterech zawodników testowanych. W tej grupie byli m.in. Marcin Bednarczyk (ostatnio Skawianin Skawa, wcześniej Huragan Waksmund) oraz Juliusz Molis

- Bardzo fajny sprawdzian dla nas. Na tle 3 ligowca mogliśmy sprawdzić na jakim etapie przygotowań jesteśmy i gdzie mamy braki. Testowaliśmy grupę młodych, zdolny chłopaków z Podhala. Wypadli obiecująco. Będę dalej się im przyglądał. Przez większość meczu częściej w posiadaniu piłki byli zawodnicy Podhala, a my mogliśmy popracować w obronie. Wyglądało to momentami bardzo dobrze. Oczywiście nie uniknęliśmy błędów ale obyło się bez konsekwencji. Cieszy fakt że odważnie staraliśmy się grać. Brakowało precyzji, ale na tym etapie to normalne – ocenił trener Wierchów, Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ – Wierchy Rabka – Zdrój 0:0

NKP: Pieszek (46 Grabowski) - Witkowski (46 Barbus), Mączka (46 Wajsak), Danilczyk, testowany (46 Staszczak 55 Potoniec), testowany (60 Staszczak), Skórski (46 Mianowany), Dynarek (75 Otręba), Hruska (46 Zapotoczny), Lepiarz (46 Mizia), Mrówka (46 Palonek)

Wierchy: Stryczula ( 60 Śmieszek) – Jurzec, Jędrzejowski (60 Traczyk),Świerzbiński (46 Wrobel), Luberda, Misiura, zawodnik testowany, Czubin (60 zawodnik testowany), Kościelniak (60 Molis), Dudzik, Molis (46 Bednarczyk )