a kosz gorce-ak

KOSZYKÓWKA. Zawodniczki Klubu Sportowego Gorce Nowy Targ odniosły drugie zwycięstwo w Małopolskiej Lidze Młodziczek. Po wyjazdowym zwycięstwie na inaugurację rozgrywek 126:18 z Iskrą Klecza Dolna, tym razem nowotarżanki we własnej hali pokonały UKS Żak Nowy Sącz 64:44.

Mimo zwycięstwa trener Gorców Witold Chamuczyński miał sporo uwag do gry swoich podopiecznych. Zaczęły one mecz niemrawo w skutek czego po pierwszej kwarcie wynik był remisowy 10:10. W drugiej kwarcie gospodynie poprawiły grę w ofensywie. Brylowała na parkiecie zwłaszcza najlepsza w szeregach nowotarżanek Zuzanna Zubek. Wciąż za to Gorce zawodziły defensywie i po 20 minutach gry prowadziły tylko 7 punktami. Od trzeciej kwarty już Podhalanki dominowały na parkiecie systematycznie zwiększając swoją przewagę, która w ostatecznym rozrachunku wyniosła 20 punktów. – Cieszy tylko zwycięstwo. Gra na pewno nie. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów w obronie. Szwankowała zasłona, raziły proste niewymuszone straty. W ataku było nie wiele lepiej. Ten mecz pokazał, że jeszcze dużo pracy przed nami – ocenił szkoleniowiec Gorców.

KS Gorce Nowy Targ – UKS Żak Nowy Sącz 64:44 (10:10, 24:17, 12:7, 18:10)
Punkty dla Gorców: Z. Zubek 26, Kubowicz 16, Florek 9, S. Zubek 6, Łaś 3, Olcoń 2, Kobylarczyk 0, Jędrol 0, Nowak 0, Jaskierska 0, Sołtys 2, Momoncik 0