a V lifa

PIŁKA NOŻNA. Pięć punktów to bilans podhalańskich zespołów w 12 kolejce spotkań ligi okręgowej. Tym samym podhalańczycy przerwali serię niepowodzeń z dwóch ostatnich tygodni.

Komplet punktów zapisał Jordan Jordanów, który pokonał na swoim boisku Łososia dzięki trafieniu w 80 minucie Roberta Karkuli, który precyzyjnym strzałem z 16 metrów wykończył składną akcję zespołu:- Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa, która z przebiegu meczu nam się należało. Przeważaliśmy, stwarzaliśmy sytuację, ale długo byliśmy nieskuteczni. Goście na naszą bramkę oddali tak naprawdę jeden groźny strzał w 90 minucie po którym omal nie straciliśmy gola. Na szczęście po strzale Farona piłka otarła się o słupek – ocenił trener Jordana Jakub Jeziorski.

Pierwszy wyjazdowy punkt w sezonie wywalczył beniaminek z Nowego Targu. Podhale zremisowało 1:1 z Victorią Witowice Dolne. Po pierwszej połowie nowotarżanie przegrywali. Wyrównał w 62 min Arkadiusz Świętek dobijając głową strzał z rzutu wolnego Karola Subika. 5 minut po zdobytym golu Świętek zobaczył czerwoną kartkę. – Mam spory niedosyt bo nawet grając w osłabieniu stworzyliśmy sobie kilka bardzo dobrych okazji na zdobycie bramki. Nie udało się ich jednak wykorzystać. M. in w 88 minucie Sebastian Gardoń nie trafił do pustej bramki z dwóch metrów. O ile w pierwszej połowie jeszcze nie graliśmy najlepiej to w drugiej połowie już prezentowaliśmy się dużo korzystniej od gospodarzy – powiedział trener Podhala Krzysztof Leśniakiewicz.

Punktami na swoim boisku drużyną ULKS Korzenna podzielili się gracze LKS Szaflary. Wynik 2:2 ustalony został już do przerwy. Goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze odrabiali straty. – W pierwszej połowie goście oddali dwa celne strzały na naszą bramką i straciliśmy dwa gole. My mieliśmy kilka świetnych sytuacji ale tylko dwie wykorzystaliśmy. W drugiej połowie już zabrakło nam determinacji aby przechylić szalę zwycięstwa. Mam spory niedosyt – stwierdził trener Szaflar, Stanisław Budzyk

Jordan Jordanów – Łosoś Łososina Dolna 1:0 (1:0)
1:0 Karkula 80. Sędziował Jakub Kupczak z Nowego Sącza. Żółte kartki: Kulka, Romaniak, Kucek – Grzybowski, Skirło. Widzów: 200
Jordan: Sitarz – Hodana, Kulka, Romaniak, Pietrzak – Ferek, Wróbel, Kucek, Karkula – Gromczak (88 Czyszczoń), Czubin (75 Tyrpa).
Łosoś: Grzegorzek – Krok, Krawczyk, Pałka, Słomka – Grzybowski, Wrona, Grembski (68 Faron), Augustyn – Gródek (83 Bomba), Skirło (77 Orzeł).

Szaflary - ULKS Korzenna 2:2 (2:2)
0:1 Obrochta 6, 1:1 F. Kamiński 9, 1:2 Obrochta 16, 2:2 Jarząbek 42. Sędziował Marcin Tesarski z Nowego Targu. Żółte kartki: Baboń, Pańszczyk – Wójcik, Znamierowski. Widzów: 300
Szaflary: Cisoń - Hajnos, Strama, Pańszczyk, Mrugała (62 P. Kamiński) - Modła, Gałdyn, Jarząbek, Marek (75 Gąsienica) - F. Kamiński, Baboń.
Korzenna: Szczerba - Stawiarski, Griński, M. Kantor, J., Kantor - Mokrzycki, Znamierowski, Zięba, Wójcik - Połeć, Obrochta.

Victoria Witowice Dolne – NKP Podhale Nowy Targ 1:1 (1:0)
Bramka dla Podhala: Świętek 62.
Podhale: Rabiasz – Bobek, D. Żółtek, Ojrzanowski, Mastalski (46 Subik) – Sewielski (46 Łukasik), Dudek, Sowada, Świętek, Gardoń, Antolak.