awatra

PIŁKA NOŻNA. W dzisiejszych spotkaniach 12 kolejki grupy wschodniej IV ligi efektowne zwycięstwo odniosła Kotelnica Watra Białka Tatrzańska. Wyjazdowy mecz przegrał z kolei zespół z Zakopanego.

Watra przez 90 minut gry dominowała nad drużyną z Nowej Jastrząbki. Już po 45 minutach miała dwubramkową zaliczkę. W drugiej połowie zadanie gospodarzom ułatwił gracz gości Szatko, który za faul bez piłki wyleciał z boiska w 74 minucie: - Mecz pod pełną naszą kontrolą. Z tej klasy rywalem liczyło się tylko zwycięstwo. Remis w żadnym stopniu by nas nie satysfakcjonował. Szkoda, że nie udało się skończyć meczu z zerowym dorobkiem straconych goli, ale wysoko prowadząc wkradło się w nasze poczynania rozluźnienie – ocenił trener Watry Stanisław Strama.

Zakopane w starciu z sąsiadującą w tabeli Wolanią Wola Rzędzińska przegrało aż 3:6. Wynik spotkania jest jednak nieco mylący. Po pierwszej połowie to zakopiańczycy prowadzili 2:1 a jeszcze w 75 minucie gry był remis 3:3. W końcowych 15 minutach gospodarze aż trzy krotnie trafiali do bramki Krzysztofa Pyskatego: - Pierwsza połowa bardzo dobra w naszym wykonaniu. Akcję nam się zazębiały i efektem było nasze prowadzenie. Niestety w drugiej połowie szybko straciliśmy gola wyrównującego w sytuacji kiedy w moim odczuciu powinien być rut wolny dla nas. Potem sytuację skomplikowała nam czerwona kartka Pękali. Od tego momentu gra na się posypała – powiedział trener Zakopanego Marian Tajduś.

Kotelnica Watra Białka Tatrzańska - LKS Nowa Jastrząbka 5:1 (2:0)
1:0 Remiasz 11, 2:0 Teper 19, 3:0 Skawski 76, 4:0 Kowalczyk 82, 5:0 Zubek 88, 5:1 Wałaszek 90. Sędziował Michał Krzyżak z Krakowa. Żółte kartki: Janasik, K. Bochnak. Czerwona: Szatko (74 faul bez piłki). Widzów: 200
Watra: Truty - Kowalczyk, Strama, Łojek, Kostrzewa - Janasik, Skawski, K,. Bochnak (64 Rabiański), Teper (82 Jandura), Duda (59 Nowobilski) - Remiasz (59 Zubek).
Jastrząbka: Niziołek - Janus, Mateusz Baruch, Michał Baruch, Krużel - Szatko, Brzuchacz (69 Pierzchała), Jaworski, Pytel (84 Kozioł) - Wałaszek, Kaziród (79 K. Baruch).
Jak padły bramki?
1:0 11 min - z prawej strony pola karnego zacentrował Teper i Remiasz głową pokonał Niziołka
2:0 19 min – goście wznawiali grę spod własnej bramki. Niedokładnie wybitą piłkę przejął Remiasz, zagrał do Tepera ten uderzył co prawda w środek bramki, ale fatalnie interweniujący golkiper gości przepuścił futbolówkę do siatki.
3:0 76 min - po dośrodkowaniu Nowobilskiego na 16 metr, Skawski trafił w "okienko"
4:0 82 min - Kowalczyk zaskoczył Nizołka uderzeniem w krótki róg
5:0 88 min – po strzale Janasika, Nizołek wypuszcza piłkę z rąk, korzysta z tego Zubek i wpycha ją do siatki.
5:1 90 min – po indywidualnej akcji Trutego strzałem w dalszy róg pokonuje Wałaszek.

Wolania Wola Rzędzińska – KS Zakopane 6:3 (1:2)
Bramki dla Zakopanego: Wesołowski 2, S. Kurnyta.
Zakopane: Pyskaty – Pękala, Drobny (60 Drabik), Babicz, Floryn – K. Kurnyta (70 Bukowski, 80 Sawina), Leniewicz, Frasunek, Król – Wesołowski, S. Kurnyta.