aa poroniecc

PIŁKA NOŻNA. Dwa zwycięstwa to bilans dzisiejszym spotkań podhalańskich drużyn w 8 kolejce spotkań grupy wschodniej IV ligi. Watra na swoim boisku pokonała 2:0 Ryolovię Rylów a Poroniec rozbił na wyjeździe Wolani Wolę Rzedzińską 5:1.

W Białce Tatrzańskiej bramki padły w drugiej połowie. Obie były autorstwa gospodarzy, którzy od 55 minuty grali z przewagą jednego zawodnika po czerwonej kartce jaką ujrzał jeden z graczy gości.: - Cieszy wygrana i trzy punkty, które poprawią naszą sytuację w tabeli. W pierwszej połowie za wiele nam nie wychodziło, ale już w drugiej nasza gra była dużo lepsza. Od momentu kiedy graliśmy w liczebnej przewadze, dominowaliśmy wyraźnie na boisku. Trochę denerwujące było, że prowadząc 1:0 i mając jednego zawodnika więcej graliśmy zbyt nonszalancko. Każdy chciał zdobyć bramkę i zazwyczaj kończyło się to na stracie piłki. Generalnie jednak to był dobry mecz w naszym wykonaniu – ocenił trener Watry Stanisław Strama.

Poroniec już po 10 minutach meczu z Wolanią prowadził 3:0: - Po takim początku już grało się nam bardzo wygodnie. Spokojnie kontrolowaliśmy przebieg tego meczu. Zdobyliśmy jeszcze dwie bramki choć okazji było dużo więcej. M.in. Maciek Gogola trafił w poprzeczkę. Zabrakło w naszym składzie Łukasza Babika, który zamiast na boisku niedziele spędził na porodówce – stwierdził trener Porońca Tomasz Rogala.

Watra Kotelnica Białka Tatrzańska – Rylovia Rylowa 2:0 (0:0)
1:0 Zubek 63, 2:0 Skawski 83. Sędziował Michał Gurgul z Krakowa. Żółte kartki: Strama, Teper, Nowobilski – Augustyński, Motylski, Szewczyk. Czerwona kartka: Augustyński (55 za drugą żółtą). Widzów 150
Watra: Truty – Kowalczyk, Strama, Florek, Kostrzewa, Janasik (83 G. Bochnak), Duda (64 Skawski), Łojek, Teper, Nowobilski (70 Remiasz), Zubek (76 A. Rabiański).
Rylovia: K. Baran – Augustyński, G. Baran (90 Jarosz), Handzlik, Krupa, Motylski, Stawarz, Strond (81 Skrzyński), Szewczyk (90 Gofron), Tabor (70 Pietrzak), Wilk.

Jak padły bramki?
1:0 63 min – indywidualna akcja Zubka zakończona celnym strzałem z 14 metrów po długim słupku.
2:0 83 min – po składnej akcji Rabiański ze Skawskim znaleźli się w sytuacji 2 na 1. Pierwszy podał, drugi skutecznie finalizował.

Wolania Wola Rzędzińska – Poroniec Poronin 1:5 (0:4)
Bramki dla Porońca: Drąg 3, Drobny, Cudzich.
Poroniec: Gawrona: Wszołek, Prokop, Czerwiec, Cudzich – Zasadni, Gogola (70 M. Grela), Chrobak, Waksmundzki (65 Walczak Wójciak) – Drobny (60 Ustupski), Drąg.