Fot. Piotr Rayski-PawlikNOWY TARG. Rzesza hokejowego narybku z Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego cieszyła się na festynie przed Halą Lodową z rozpoczęcia nowego hokejowego sezonu. A tego sztandarowego nowotarskiego sportu widać też zaczynają dotyczyć parytety – hokeistki i unihokeistki są widoczne w gronie zawodników MMKS.
Drugą niedzielną atrakcją był towarzyski mecz z Naprzodem Janów.

Przywołując wpis premiera Kazimierza Marcinkiewicza do nowotarskiej księgi pamiątkowej („miastu z charakterem") –burmistrz Marek Fryźlewicz życzył sportowej młodzi, aby sprostała temu komplementowi.

Z kolei pani prezes MMKS – Agata Michalska, widzi w sporcie szansę wykształcenia u dzieci i młodzieży cech bardzo przydatnych w późniejszym życiu: samodyscypliny, wytrwałości, zaradności, odporności na porażki, chęci osiągnięcia sukcesu. Na ten wychowawcy aspekt zwracała uwagę, przemawiając do najmłodszych adeptów hokeja.

Na razie jednak głównie rodzice ponoszą koszty wyekwipowania i szkolenia młodych hokeistów, a strój i sprzęt do tanich nie należą. Od ich starszych kolegów z lodu zależy natomiast, czy będą mieli wzorce i motywację.
Zorganizowanie hokejowego festynu jest czymś nowym – ale może początkiem jakiejś sympatycznej tradycji.