IMG 9884

NOWY TARG. Festynem hokejowym z rozgrywkami sportowymi i koncertami a także towarzyskim meczem z Naprzodem Janów Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy rozpoczął sezon hokejowy 2012/2013. Na prezentacji wśród zawodników pojawiły się także hokeistki i unihokeistki.

- Kiedyś miałem przyjemność gościć ówczesnego premiera rządu Kazimierza Marcinkiewicza i mieliśmy prywatne spotkanie na lotnisku, dostał księgę pamiątkową i napisał tylko trzy słowa które zwłaszcza dziś jest okazja przypomnieć: miastu z charakterem – premier RP. I tego potrzeba nam wszystkim abyśmy sprostali temu zadaniu, abyśmy mieli charakter – powiedział Burmistrz Marek Fryźlewicz otwierając festyn.

- W sporcie trafiamy też na porażki. Niech te porażki was nie demotywują, one wręcz przeciwnie mają was uczyć, mają was motywować do tego żebyście jeszcze bardziej, lepiej i wytrwalej pracowali żeby być coraz lepszym – z apelem do najmłodszych, podkreślając ważny aspekt nauki w szkole, zwróciła się prezes MMKS Agata Michalska.

W trakcie prezentacji przedstawiono drużyny ze wszystkich grup wiekowych jakie obecnie trenują w klubie: od naboru po pierwszy zespół. Trener każdej drużyny krótko przedstawił historię a także najważniejsze osiągnięcia i plany swoich podopiecznych.

Można było zakupić pamiątki hokejowe a także bilety, karnety i karty członkowskie na rozpoczynający się już 29 września sezon ligowy. Klub można było również wesprzeć biorąc udział w loterii bądź aukcjach gdzie nie brakowało atrakcyjnych przedmiotów związanych z 80 letnią historią nowotarskiego hokeja.

W trakcie festynu przeprowadzono również akcję zbiórki sprzętu hokejowego.

Źródło: UM Piotr Rayski Pawlik/własne

GALERIA Z FESTYNU