a hokej

HOKEJ. W ostatnim - przed inauguracją sezonu w I lidze (29 września) – spotkaniu sparingowym hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ po raz drugi w okresie przygotowawczym, pokonali swojego ligowego przeciwnika drużynę Naprzód Janów

Pojedynek odbył się w ramach Festynu Hokejowego (relacja i zdjęcia jutro) jaki odbywał się całe niedzielne popołudnie przed Halą Lodową : - To była taka próba generalna przed rozpoczynającym się już za dwa tygodnie sezonem. Więcej spotkań sparingowym – poza wewnętrzną grą kontrolną – już nie zagramy. Tak więc był to dla mnie ostatnia okazja aby przyjrzeć się grze drużynie w meczu i wyłapać ostatnie mankamenty. Dominowaliśmy w tym spotkaniu. Zwłaszcza w pierwszej tercji prezentowaliśmy się bardzo korzystnie. Szybko wypracowaliśmy sobie cztero bramkową zaliczkę i to pozwoliło nam kontrolować mecz. W drugiej tercji z rytmu wybiły nas kary. Zdecydowanie za dużo ich łapaliśmy. W trzeciej tercji znów wróciliśmy do dobrego poziomu choć już nie forsowaliśmy tempa. Cieszy wysoka wygrana nad ligowym rywalem bo ona na pewno podbuduje morale drużyny – ocenił trener Podhala, Marek Ziętara, który przyglądał się w meczu sprawdzanemu młodemu 18 letniemu słowackiemu obrońcy Iwanowi Ośko z Liptovskiego Mikulasa: - Nie byłby jakimś poważnym wzmocnieniem zespołu, ale zważywszy na problemy z obrońcami na pewno przydałby się drużynie. On sam się ma zastanowić i dać nam odpowiedź w ciągu najbliższych kilku dni – uważa szkoleniowiec „Szarotek".

Końcem tygodnia ma wyjaśnić się ostatecznie sprawa Piotra Kmiecika. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zawodnik ten dołączy do składu Podhala jeszcze przed pierwszym meczem ligowym. Wciąż w kręgu zainteresowań znajduje się również inny słowacki zawodnik Adreas Strauch, który przebywa na testach w drugoligowym klubie ze Szwecji i jeżeli się tam nie załapie to ma pojawić się w Nowym Targu.

MMKS Podhale Nowy Targ – Naprzód Janów 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)
1:0 R. Mielniczek 7, 2:0 M. Michalski 7, 3:0 D. Kapica 10, 4:0 F. Wielkiewicz 10, 5:0 Neupauer 35, 6:0 M. Michalski 38, 7:0 Neupauer (52, 8:0 M. Michalski (57, 8:1 Elżbieciak 58.
Podhale: Rajski ( od 30 min Niesłuchowski) – Łabuz, Mrugała, Biela, Neupauer, Zarotyński – K. Kapica, Landowski, M. Michalski, Bryniczka, F. Wielkiewicz – Tomasik, Oško, Bomba, Wcisło, Stypuła – Szal, Wojdyła, R. Mielniczek, D. Kapica, Olchawski.
Naprzód: Blot (od 10 min Niemczyk) – Gnyp, Rasikoń, Jasieniak, Elżbieciak, Sowiński – Bajer, Sarna, Cinalski, Bibrzycki, Gryc – Koszowski, Kostromitin, Kisiel, Podsiedlik, Bernat – Kozłowski, Wydra, Dominiczewski, Krzysztofik, Piper.