IMG 0749

Hokej. W pierwszym spotkaniu sparingowym przed rozpoczynającym się 29 września sezonem ligowym hokeiści MMKS Podhale Nowy Targ przegrali w wyjazdowym spotkaniu z pierwszoligowym słowackim zespołem z Preszowa 0:7


- Obiektywnie trzeba przyznać, że byliśmy zdecydowanie słabszym zespołem. To jednak nasz dopiero pierwszy mecz kontrolny. Mamy za sobą dopiero dwa tygodnie treningów na lodzie. Stąd jeszcze mnóstwo błędów i niedokładności w naszej grze. Gole traciliśmy przede wszystkim po indywidualnych błędach w kryciu. Musimy popracować też nad stwarzaniem akcji ofensywnych bo w tym spotkaniu tylko sporadycznie zagrażaliśmy słowackiej bramce. Ten mecz pokazał jak dużo pracy jeszcze przed nami – powiedział Rafał Sroka, który pod nieobecność przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Polski Marka Ziętary, pełnił funkcję pierwszego szkoleniowca zespołu.

W meczu nie wystąpił Maciej Sulka, który nosi się z zamiarem zmian barw klubowych. Zabrakło też kilku zawodników przebywających na kadrze do lat 20.

Kolejny mecz kontrolny „Szarotki" rozegrają na swoim lodowisku, w najbliższy piątek o godzinie 18 z GKS Tychy.

HC 07 Preszov – MMKS Podhale Nowy Targ 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
Podhale: Rajski (od 41 min Niesłuchowski) – Łabuz, R. Mrugała, Bomba, Neupauer, Biela – Landowski, Kapica, M. Michalski, Bryniczka, Stypuła – Plewa, Tomasik, M. Kmiecik, Wronka, P. Michlalski oraz Olchawski, Wcisło, Pacyga.