t

TRIAL ROWEROWY. Filip Mrugała zwyciężył w kolejnej eliminacji Małopolskiej Ligi Trialowej, która w niedzielę odbyła się w Myślenicach. Nowotarżanin wyprzedził na podium Pawła Reczka z Rabki Zdrój oraz Rafała Kumorowskiego.


Niedzielne zawody były ostatnią próbą przed Mistrzostwami Świata w Austrii i Mistrzostwami Polski: - Trudno nie być zadowolonym. Cieszy mnie, że pomimo kontuzji, która odniosłem w tamtym roku, jestem nadal w stanie walczyć z najlepszymi a nawet, jak pokazały te zawody, z nimi wygrywać. Moja forma nie jest jeszcze 100 procentowa. Powoli staram się ciągle zwiększać obciążenie na treningach lecz przychodzi mi to z dużym trudem. Za tydzień wystartuje wraz z reszta kadry na mistrzostwach świata w Austrii gdzie liczę, że uda mi się godnie reprezentować nasz kraj i wywalczyć przyzwoite miejsce – ocenił swój start Mrugała.

Zawodnicy mieli do pokonania 3 okrążenia, na których znajdowało się 5 odcinków. Dwa z nich usytuowane były na brzegu rzeki, dwa kolejne ułożone były z kamieni a jeden z palet i beczek. Dodatkowym utrudnieniem były warunki atmosferyczne. W trakcie zawodów padał obfity deszcz co znacznie podnosiło skalę trudności.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się inny reprezentant Nowego Targu, Krystian Woźniak.