IMG 0980

PIŁKA NOŻNA. W meczu sparingowym rozegranym na boisku w Waksmundzie, gospodarz występujący na co dzień w A klasie gracze Huraganu przegrali 2:3 z czwartoligową Kotelnicą Watra Białka Tatrzańska.

- Wynik lepszy niż gra. W porównaniu z meczem sobotnim z Muszyną zaprezentowaliśmy się dużo gorzej. Inna sprawa, że graliśmy zupełnie z innym przeciwnikiem. O ile z Popradem mieliśmy okazję pograć z kontry o tyle z Huraganem już zmuszeni zostaliśmy do ataku pozycyjnego, który nie jest naszą specjalnie mocną bronią. Trzeba też pochwalić graczy z Waksmunda, którzy podjęli z nami walkę i próbowali grać otwarta piłkę – ocenił trener Watry Stanisław Strama, który po raz kolejny przyglądał się testowanym Patrykowi Dudzie, Patrykowi Filipkowi oraz Kamilowi Bochnakowi: - Każdy z nich prezentuje się bardzo ciekawie i widziałbym ich w swoim zespole. Szczególnie Kamil Bochnak to zawodnik, który ma predyspozycję do tego aby regularnie występować w podstawowym składzie – uważa Strama.

Dla piłkarzy z Waksmunda było to czwarte spotkanie sparingowe. Trener Bartłomiej Walczak po raz kolejny dał okazję do gry sporej grupy młodych zawodników:- Przed nikim nie zamykam drogi do zespołu i każdy ma prawo walczyć o miejsce w nim. Z Watrą zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie choć czeka nasz jeszcze sporo pracy nad poprawą naszej gry. Wyniki w sparingach nigdy nie były dla mnie istotne – ocenił szkoleniowiec Huraganu.

Watra kolejny mecz sparingowy zagra w sobotę na swoim boisku z Wierchami Rabka a Huragan weźmie udział w turnieju półfinałowym rozgrywek o Puchar Wójta.

Huragan Waksmund – Kotelnica Watra Białka Tatrzańska 2:3 (0:1)
0:1 Janasik 27, 0:2 Teper 62, 1:2 Zagata 75, 1:3 Teper 84, 2:3 K. Waksmundzki 88. Sędziował Krzysztof Sekułowicz.
Huragan: Rejczak – J. Mroszczak, B. Handzel, Mozdyniewicz, Gach, K. Waksmundzki, Zagata, B. Waksmundzki, W. Waksmundzki, Kolasa, B. Mroszczak oraz S. Drożdż, T. Mroszczak, D. Bryja, Siuty, P. Bryja, M. Mroszczak.
Watra: Truty (60 Budz) – Kowalczyk, Strama, Kostrzewa, G. Bochnak, K. Bochnak, Janasik, Remiasz, Filipek, P. Duda oraz Rabiański, D. Duda, Nowobilski.