luban

PIŁKA NOŻNA. Przygotowujący się do nowego sezonu w grupie małopolsko-świętorzyskiej III ligi zespół Wolskiego Lubania Maniowy dokonał pierwszego transferu. Nowym zawodnikiem został testowany od początku okresu przygotowawczego 22 letni bramkarz Dawid Jakus, z którym podpisano półroczną umowę z możliwością jej przedłużenia.

Jakus to wychowanek Sparty Dwikozy. Potem występował w młodzieżowych grupach KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, UKS SMS Łódź a ostatnie sezony spędził w czwarto ligowym zespole Drawa Drawsko Pomorskie oraz Lechu Czaplinek. Imponuje warunkami fizycznymi: 196 cm i 88 kg.

- W dużej mierze o tym, że zdecydowaliśmy się na tego zawodnika zadecydowało zdanie trenera Marka Żołędzia, który ma nasze pełne zaufanie przy doborze graczy do zespołu. On pracuje z tymi zawodnikami na co dzień i ma doskonałych przegląd ich umiejętności – zaznaczył prezes Lubania Adam Bańka.

Jakus w bramce Lubania zastąpi występującego na tej pozycji w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu Krystiana Majerczyka. Podstawowy golkiper zespołu z Maniów Jakub Hładowczak przechodzi obecnie rehabilitację po kontuzji jakiej nabawił się w końcówce rundy jesiennej sezonu 2011/2012.

A już jutro o godzinie 17.30 Lubań w kolejnym spotkaniu sparingowym zmierzy się na swoim boisku z Popradem Muszyna.