zakopane - kolejarz

PIŁKA NOŻNA. Beniaminek zbliżających się rozgrywek IV ligi KS Zakopane w spotkaniu towarzyskim przegrał 0:6 z pierwszoligowym Kolejarzem Stróże. Pojedynek odbył się w ramach obchodów jubileuszów 5 lecia powstania zakopiańskiego klubu i był poświęcony pamięci tragicznie zmarłym byłym jego zawodników: Rafałowi Łukaszczykowi, Tomaszowi Gutowi, Markowi Galicy i Krystianowi Kiszeli.

To było trzecie spotkanie sparingowe podopiecznych trenera Mariana Tajdusia. Wcześniej zakopiańczycy ulegli 0:7 drugoligowemu Rozwojowi Katowice oraz 1:2 drużynie ze śląskiej ligi okręgowej Polonii Poraj: - Wynik są sprawą drugorzędną. Te mecze dają nam obraz tego nad czym musimy pracować. Mamy spore zaległości motoryczne, kondycyjne i taktyczne. Czeka więc nas dużo pracy a czasu do rozpoczęcia sezonu pozostało bardzo mało  – uważa Tajduś.

W pojedynku przeciwko drużynie ze Stróż w szeregach Zakopanego wystąpili testowani: Piotr Flasiński z Piasta Czchów, Sylwester i Kamil Kurnyta z Lubania Tylmanowa, Dariusz Baboń z LKS Szaflary oraz Bartosz Mrożek z KS Chabówki: - Priorytetem jest dla nas pozyskanie stopera. Próbowaliśmy na tej pozycji Mrożka i Babonia. Zdecydowanie korzystniej zaprezentował się ten drugi, ale niestety przynajmniej na chwilę obecną nie będziemy mogli korzystać z jego usług bowiem wyjeżdża w sprawach osobistych do Belgii. Co się zaś tyczy Kamila I Sylwestra Kurnyty to widziałbym ich w swojej drużynie. Na pewno obaj wzmocniliby naszą siłę w ofensywie. Z kolei Flasiński, który gra na pozycji bocznego obrońcy już jest naszym zawodnikiem – uważa szkoleniowiec Zakopanego.

Kolejny mecz kontrolny Zakopane rozegra w najbliższą środę z LKS Szaflary.

KS Zakopane – Kolejarz Stróże 0:6 (0:3)
0:1 Wolański 22, 0:2 Cichos 25, 0:3 Wolański 33, 0:4 Markowski 55, 0:5 Bocian 57, 0:6 Bocian 67. Sędziował Waldemar Pyznar z Gorlic.
Zakopane: Paszuda (46 Kożuch) - Frasunek (75 Sawina), Pękala (85 Słodyczka), Baboń (30 Mrożek 60 Gubała), Flasiński (70 Floryn) - K. Kurnyta (46 Drabik), Stępień (85 Bukowski), Leniewicz (80 Malacina), Król (70 Dudzik) - S. Kurnyta (46 Kłosowki), Wesołowski (75 Karkoszka).
Kolejarz: Lisak – Syguła, Markowski, Cichy, Walęciak (46 Nitkiewicz), Arłukowicz, Stefanik, Wolański, Gajtkowski, Pietrzak (46 Bocian), Cichos.

Fot. www.podhale-sport.pl