zakopane

PIŁKA NOŻNA. Decyzją Burmistrza Miasta Zakopane, który jest administratorem stadionu miejskiego przy ulicy Orkana, nastąpiła zmiana miejsc rozgrywania przedsięwzięć w ramach "Piłkarskich Turniejów Jubileuszowych" – informują przedstawiciele zakopiańskiego klubu.

Wszystkie zaplanowane na ten weekend sportowe turnieje młodzieżowe związane z jubileuszem V lecia działalności KS Zakopane - zostaną rozegrane na obiektach COS -u przy ulicy Bronisława Czecha 1 - sztuczne boisko. Natomiast "Mecz Pamięci" z I ligowym Kolejarzem Stróże, odbędzie się jutro o godzinie na boisku trawiastym Centralnego Ośrodka Sportu.

Za wynikłe zmiany Zarząd Klubu, serdecznie przeprasza mieszkańców i sympatyków. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Waszą obecność podczas przygotowanych przez nas imprez sportowych.

Dwudniowy cykl imprez w ramach "Piłkarskich Turniejów Jubileuszowych", przewiduje dwa turnieje młodzieżowe dla dzieci i młodzieży oraz spotkanie z udziałem zespołu seniorskiego. Początek sportowych zmagań najmłodszych piłkarzy w sobotę i niedzielę już od godziny 10. - Piłkarskie Turnieje Jubileuszowe nie były by możliwe do zrealizowania, gdyby nie finansowe wsparcie udzielone przez Województwo Małopolskie, lokalny samorząd oraz sponsorów wspierających naszą działalność. Honorowy Patronat nad imprezą sprawuje Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa – podkreśla Piotr Apollo, wiceprezes klubu, główny pomysłodawca jubileuszu.

„Mecz Pamięci" z I ligowym Kolejarzem Stróże poprzedza inaugurację nowego sezonu piłkarskiego na Podhalu. Dodatkowo inicjatywa ta upamiętnienia zmarłych tragicznie piłkarzy KS Zakopane: Rafała Łukaszczyka, Marka Galicy, Krystiana Kiszeli oraz Tomka Guta.

- Mecz Pamięci organizujemy od czterech lat. Dotychczas nasz klub rywalizował z takimi zespołami jak - Dunajec Nowy Sącz, LKS Kobylanka, GKS Glinik Gorlice oraz LKS Lubań Maniowy. Tym razem w związku z naszym jubileuszem zagramy z zespołem, który w niedawno zakończonym sezonie otarł się o Ekstraklasę – informuje prezes klubu KS Zakopane Adam Drabik