konf

HOKEJ. Z inicjatywy władz klubu MMKS Podhale Nowy Targ oraz burmistrza Marka Fryźlewicza w Nowym Targu gościł nowo wybrany prezes zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Piotr Hałasik.

- Przyjechałem oddać hołd nowotarskiemu hokejowi, który znalazł się w najtrudniejszym momencie swojej historii. Podhale to już wyrobiona marka, rozpoznawalna w całym kraju. Gdziekolwiek jestem Nowy Targ jest miastem kojarzonym przede wszystkim z hokejem. Jako związek będziemy chcieli pomóc nie tylko Podhalu, ale wszystkim polskim klubom. Jest kilka sposobów aby klubom było lżej. Można obniżyć opłaty licencyjne czy opłaty sędziowskie. Jak tylko uda się nam zebrać potrzebne do tego środki finansowe to będziemy systematycznie wcielać ten plan w życie. Jako prezes będę też służył klubom głosem doradczym w rozmowach z władzami jednostek samorządowych, bez których niemożliwe jest funkcjonowanie i rozwój polskiego hokeja – zapowiedział Hałasik.

- Cieszę się bardzo, że Pan prezes skorzystał z naszego zaproszenia. To dowodzi, że realizuje to co zapowiadał przed wyborami, kiedy zapewniał, że nie będzie tylko prezesem zza biurka, ale będzie chciał aktywnie uczestniczyć w życiu polskich klubów. To ważne i dobrze rokuje na przyszłość – uważa prezes MMKS Podhale Agata Michalska.

- Jestem burmistrzem już piątą kadencję i ciężko mi sobie przypomnieć aby wcześniej dochodziło do tego rodzaju spotkań. A konstruktywna dyskusja na wielu płaszczyznach jest potrzebna nie tylko nowotarskiemu ale i polskiemu hokejowi – stwierdził z kolei burmistrz Nowego Targu Marek Fryźlewicz.

Kilkunastu minutowe spotkanie z dziennikarzami zdominował temat przyszłości polskiego hokeja. Prezes Hałasik podkreślił, że do najważniejszych zadań kierowanego przez niego zarządu są sprawy reprezentacji Polski, stworzenie projektu systemu szkolenia młodzieży oraz w sezonie 2013/2014 powołanie profesjonalnej ligi niezależnej od PZHL: - Zaraz po wyborze mnie na prezes PZHL złożyłem deklarację, że jeżeli do 31 grudnia 2013 roku nie uda mi się zebrać środków potrzebnych na realizację tych zadań i nie zdołam skonsolidować mocno skłóconego obecnie środowiska polskiego hokeja to zrezygnuje z funkcji. Obecnie prowadzone przeze mnie rozmowy z potencjalnymi sponsorami są dla wielu szokiem, bowiem ja oczekuję umów 6 letnich. Tylko one dają w jakimś stopniu szansę na realizację opracowywanego przez nas programu – podkreśla prezes PZHL, który odniósł się także do tematu zatrudnienia na stanowisku selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski znakomitego kanadyjskiego trenera Andy Murraya: - Temat do mediów "wyciekł" bez mojej wiedzy i nie chcę na ten moment komentować tej sprawy. Mogę jedynie potwierdzić, że znajduje się on w gronie kandydatów, których lista niemal z każdym dniem się powiększa. Nowy selekcjoner pierwszej reprezentacji zostanie wybrany w drodze konkurs, którego termin upływa 20 września. Osobiście mogę zapewnić, że będzie to trener z najwyższej światowej półki bo tylko taki nas interesuje. Tu nie będziemy oszczędzać. Chcemy by dwaj młodzi polscy trenerzy, którym powierzyliśmy rolę asystentów (Jacek Płachta i Marek Ziętara – przyp. mz) nabrali doświadczenia i wiedzy, które zaprocentują w przyszłości. Może być tak, że pierwszy selekcjoner będzie chciał mieć na stanowisku drugiego trenera swojego zaufanego człowieka. Wówczas będziemy chcieli aby był on jednocześnie trenerem reprezentacji u-20 – uważa Hałasik.

Na koniec spotkania prezes PZHL zapewnił, że nie była to jego ostatnia wizyta w Nowym Targu.

Zarząd MMKS dziękuje osobom i firmom, które pomagały przy remoncie szatni: Józefowi Sarniakowi (Mebloraw, producent mebli), Janowi Bochnakowi (Boch – bud, firma budowlana), Pawłowi Pachulskiemu (systemy hydrauliczne), Janinie Nykazie (architekt wnętrz), Maciejowi Kubickiemu (architekt), Stowarzyszeniu Kibiców, Stanisławowi Jarogowi (firma KOMBI, skład budowlany), Stanisławowi Grzędzie (Firma Grzęda, skład budowlany), Łukaszowi Sieczce (firma Profi Floor; profesjonalne systemy podłogowe), Józefowi Zielińskiemu (producent i dystrybutor materiałów budowlanych) oraz burmistrzowi Markowi Fryźlewiczowi.

konf3

konf2