lub-barcice 7

PIŁKA NOŻNA. Trzecioligowy Lubań Maniowy rozpoczął przygotowania do rozpoczynającego się 12 sierpnia sezonu. Zainaugurowało je spotkanie sparingowego z czwartoligowym zespołem Barciczanki Barcice. Wzięło w nim udział aż 12 testowanych zawodników.


Spośród testowanych najciekawszą postacią był zdecydowanie 29 letni Sebastian Świerzbiński, wychowanek Jagielloni Białystok: - W tym klubie przeszedłem przez wszystkie grupy wiekowe. Grałem w nim do 21 roku życia. Potem występowałem w zespołach II i III ligowych m.in. Wigrach Suwałki i Warmii Grajewo a rundę wiosenną ubiegłego sezonu spędziłem w IV lidze w drużynie Rominta Gołdap. Teraz z żoną, która pochodzi z Nowego Targu sprowadziliśmy się na Podhale no i rozglądam się za klubem – wyjaśnił Świerzbiński, który zdradził, że najlepiej czuje się na pozycji napastnika bądź pomocnika. Oprócz niego w sparingu wzięli udział bramkarze: Dawid Jakus (wychowanek UKS SMS Łódź, ostatnio czwartoligowy Lech Czaplinek) oraz Jakub Bobak (Jarmuta Szczawnica), obrońcy: Daniel Kucek (Orawa Jabłonka), Marcin Bobak (Sokolica Krościenko), Adam Gubała (SMS Kraków), a także pomocnicy i napastnicy: Patryk Skawski (Cracovia juniorzy), Kamil Łęczycki (Przełęcz Łopuszna), Piotr Kwit (Garbarnia Kraków juniorzy) oraz Wojciech Pawełczak, Wojciech Chorobik oraz Grzegorz Banaszek (wszyscy Glinik Gorlice).

W porównaniu z ubiegłym sezonem w drużynie z Maniów zabrakło natomiast Jana Zielińskiego, Marcina Dudy, Wojciecha Połomskiego, Krystiana Majerczyka oraz Macieja Gogoli. Z pierwszej czwórki zrezygnowano z kolei Gogola zdecydował się na transfer do Porońca Poronin. Wystąpił za to Rafał Komorek, który wciąż jednak rozważa odejście z Lubania: - Na ostateczną decyzję dałem sobie jeszcze kilka dni. Dużo zależy od tego czy działaczom Lubania uda się znacząco wzmocnić drużynę – wyjaśnił Komorek. Wciąż też niepewna jest powrót do zespołu Jacka Pietrzaka. Sam zawodnik zdecydowany jest na grę w Lubaniu, ale pojawiły się problemy w rozmowach między klubami. – Działacze z Limanowej stawiają jak na razie zaporową cenę za Jacka. Są to trudne negocjację, ale liczę, że wreszcie dojdziemy do porozumienia. Dużą rolę odgrywa tu zdanie samego zawodnika, który jest zdeterminowany aby wrócić do nas – wyjaśnia prezes klubu z Maniów Adam Bańka.

Od poniedziałku zawodnicy Lubania spotykać się będą codziennie na treningu a tydzień kończył się będzie zawsze meczem sparingowym. Już we czwartek maniowianie zagrają z A klasowym Wiatrem Ludźmierz a później z Porońcem Poronin, Tymbarkiem, Heleną Nowy Sącz oraz KS Zakopane.

Wolski Lubań Maniowy – Barciczanka Barcice 2:2 (2:1)
Bramki dla Lubania: Krzystyniak, Komorek
Lubań: J. Bobak (46 Jakus) – Anioł (46 Ostachowski), Gąsiorek (46 Gubała), Czubiak (46 M. Bobak), Górecki (46 Kucek) – Krzystyniak (46 Świerzbiński), Firek (46 Skawski), Hałgas (46 Łęczycki), Gołdyn (46 Dudek), Bachleda (46 Budz), Komorek (46 Kwit) oraz Pawełczak, Chorobik, Banaszek.

lub-barcice 1

lub-barcice 2

lub-barcice 3

lub-barcice 6

lub-barcice 5

lub-barcice 4