Fot. Beata SzkaradzińskaUzdrowisko Rabka S.A. to nie tylko miejsce, gdzie wraca się do zdrowia. Spółka to też znakomite kosmetyki wykonane na bazie rabczańskiej solanki.

Najpierw pojawił żel pod prysznic. Potem kolejne kosmetyki z linii „Solankowe SPA", a od niedawna ekskluzywna linia „Termal SPA Line" o nęcącym zapachu passiflory. W przygotowaniu jest kolejna z serii owocowej. Tym razem kosmetyki będę barwione naturalnymi sokami z owoców... Nie ma w nich zupełnie konserwantów, mimo to mogą być używane po otwarciu aż 2 lata. Jak jest to możliwe? Sól ma znane od wieków mocne, choć naturalne, działanie konserwujące. Dzięki soli zawartej w tych kosmetykach skóra jest oczyszczona, a dzięki zastosowaniu olejków roślinnych z jojoby, awokado, makadamii, czy słodkich migdałów odpowiednio nawilżona, bez efektu wysuszenia.

Solanka ma niezwykłe właściwości pielęgnacyjne, oczyszczające, przeciwzapalne, antybakteryjne, grzybobójcze. Kremy, żele, mydła, czy szampony wykonane na jej bazie mogą stosować dosłownie wszyscy. Polecane są szczególnie osobom z problemami dermatologicznymi, alergologicznymi, nawet z atopowym zapaleniem skóry.

Hitem jest płynna solanka, którą można zakupić w litrowych butelkach. Jest w niej bardzo dużo jodu, czy bromu. Może być więc śmiało wykorzystywana do leczenie infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych poprzez inhalacje w warunkach domowych. Doskonała jest też dla osób pracujących głosem. Wlana do wanny jest świetna dla wszystkich tych z problemami dermatologicznymi.
Warto też podkreślić, że to Uzdrowisko Rabka SA jest zupełnym prekursorem w wykorzystaniu solanki w kosmetyce.