100862222 3778979728842587 1562150979321724928 n

Inicjatywa Schroniska Głodówka nadzieją na Tatry bez śmieci.

Wspieramy sprzątanie szlaków w trakcie Waszych wędrówek nagradzamy pyszną kawą z widokiem oraz zapraszamy na Zlot Ludzi Gór #1 - Schronisko Głodówka - Cykl imprez za sprzątanie gór i spotkania z gitarą w weekendy wieczorem w Schronisko Głodówka.

 

Kto chociaż raz wybrał się na górski szlak z pewnością oprócz przyrody spotkał tam i śmieci. Aby promować właściwe postawy w trakcie poruszania się po terenie TPN Schronisko Głodówka zachęca do udziału w akcji.

Jesteśmy ludźmi gór i Tatry są naszym domem . Zależy nam, by troska o czystość parku była elementem każdego wyjścia na szlak.

Ze swojej strony zapewniają darmowy parking dla osób sprzątających, woreczki i rękawiczki ochronne oraz nagrody dla ambitniejszych uczestników w schronisku Głodówka.

 

ZASADY AKCJI:

✔️Odbierz ze Schroniska Głodówka pakiet dla osób sprzątających Tatry

✔️Spacerując przez TPN zabierz ze sobą śmieci znalezione na drodze

✔️Zrób sobie zdjęcie gdy zbierasz śmieci i dajesz dobry przykład innym 

✔️Oznacz nas wrzucając zdjęcie i przynieś śmieci do Głodówki, Morskiego Oka lub Wiktorówek w specjalnym opakowaniu.

✔️Za każdą torebkę śmieci lub wyjątkowo ciekawy okaz śmiecia czeka na Was pyszna kawa w Schronisku Głodówka z widokiem na najpiękniejszą panoramę Tatr i wejście na niedostępny zazwyczaj taras widokowy w Schronisko Pttk Morskie Oko.

✔️Daj znać o swojej wizycie w Głodówce i Morskim Oku na Facebooku oznaczając nas w poście.

 

Organizatorzy planują również inne nagrody, jak zjazd tyrolką czy wynajem rowerów aby zjechać ze schroniska widokową trasą w dół do parkingów przy wejściach do TPN na Morskie Oko, Pięć Stawów i Polanę Rusinową.

 

Pragniemy zaangażować do akcji inne schroniska i organizacje turystyczne tworząc portal www.ludzie-gor.pl i organizując w nagrodę "Zlot Ludzi Gór" w różnych schroniskach oraz tworząc "Kartę Ludzi Gór" ze zniżkami i specjalnymi atrakcjami.

 

Ze schroniska na polanie Głodówka co weekend wysyłany jest Patrol Ludzi Gór sprzątających szlaki i namawiających do tego turystów przy okazji treningów. Wyróżniają się noszonymi koszulkami Głodówki i totemami treningowymi. Jeśli ich spotkacie zróbcie zdjęcie!

 

Miłej zabawy i dobrej pogody! Czekamy na Was!

 

Opinie do działań schroniska Głodówka w tym m.in. poparcie do organizowanej akcji sprzątania gór możecie Państwo wyrazić tu- https://forms.gle/Cb6HvmqKPpo6trXZA

 

Zlot Ludzi Gór - Schronisko Głodówka - imprezy za sprzątanie gór 25 VII:

18:00 Mountain dating - szybkie randki w górach co tydzień na Głodówce

19:00 Na hali, na hali! - Teatr 52 Hz - Dom Artystów na Głodówce

20:00 Koncert Hanki Wójciak w Głodówce - Gwiazda Zlotu Ludzi Gór

21:00 Ognisko z gitarą i śpiewaniem piosenek turystycznych

116222052 4038256909581533 7674068694697699002 o