kosciol covid 1603131604

Proboszcz Parafii P.W. N.M.P.W. Ks. Dr Stanisław Kowalik ma pozytywny wynik testu na koronawirusa, przez co pozostali kapłani  zostali objęci kwarantanną.

 Ksiądz Proboszcz na drzwiach kościoła wywiesił komunikat informujący o sytuacji. Na stronie Gminy Ochotnica ukazał się komunikat Wójta następującej treści:

Szanowni Mieszkańcy,

Po uzyskaniu decyzji SANEPUDU Ks. Dr Stanisław Kowalik  Proboszcz Parafii P.W. N.M.P.W. wywiesił na drzwiach do Kościoła następującej treści: „W związku z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 Księdza Proboszcza Kapłani Zostali objęci Kwarantanną! Kościół zostanie zamknięty do odwołania! Księża będą odprawiać zamówione Msze Święte na Plebani.”

Na wniosek Pana Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Strażacy z lokalnych OSP rozpoczęli dezynfekcję przystanków i miejsc publicznych. Dziękuję Druhom z OSP za sprawnej przeprowadzenie kolejnej akcji, o którą zwrócił się Marszałek.

Na wniosek Pana Krzysztofa Fabera Starosty Nowotarskiego o ograniczenie zgromadzeń zamykamy na okres dwóch tygodni Wiejskie Ośrodki Kultury i Gminne Biblioteki Publiczne. Już wcześniej zamknęliśmy WOK w Tylmanowej w związku z potwierdzeniem Covid-19 u jednego z pracowników.

Urząd Gminy działa nieprzerwanie, choć mogą wystąpić utrudnienia w obsłudze związane ze znacznie ograniczonym składem osobowym w urzędzie z powodu przebywania części pracowników na zwolnieniu lekarskim.

Wójt Gminy Ochotnica Dolna

Tadeusz Królczyk

fot: ochotnica.pl