rokicrelig191GMINA RABA WYŻNA. XVII Gminny Przegląd Pieśni Religijnej – rozpoczęty nabożeństwem majowym - odbył się w Kościele Parafialnym w Rokicinach Podhalańskich.

Corocznie, organizatorami Przeglądu są Szkoła Podstawowa w Rokicinach Podhalańskich, tutejsza Parafia pw. Miłosierdzia Bożego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej.

Wśród przybyłych gości znaleźli się Jadwiga Pyka – radna Rady Gminy Raba Wyżna oraz pani dyrektor GOK w Rabie Wyżnej Anna Piaskowy. 

rokicrelig192

Wyśpiewane pieśni wszystkich wykonawców były darem uczestników przeglądu dla Świętego Jana Pawła II w rocznicę Jego urodzin. W przeglądzie wzięły udział zespoły ze szkół Gminy Raba Wyżna - ze Skawy, Harkabuza, Bielanki, Sieniawy, Podsarnia i Rokicin Podhalańskich oraz najmłodsi uczestnicy – cztero- i pięciolatki  z Gminnego Przedszkola w Rokicinach Podhalańskich.

Po zakończeniu przeglądu, jak co roku, zespoły wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście zebrali się pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II i po złożeniu kwiatów wspólnie zaśpiewali Jego ulubioną pieśń - „Barkę”.

Tekst i fot. Magdalena Mordarska