mistrrplak191NOWY TARG. W sobotę 30. marca, o godz. 18.00, na scenie nowotarskiego MOK-u, odbędzie się premierowy spektakl Misterium Męki Pańskiej. Tym razem przyświeca mu hasło „Spotkałem Pana”. Pół godziny przed misteryjnym spektaklem MOK zaprasza na wernisaż wystawy prac brata Jacka Hajnosa „nieMOC”.   

Organizatorzy Misterium to parafia pw. św. Jana Pawła II, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Nowym Targu. Scenariusz stworzył ks. Marcin Napora, reżyserem kolejny raz jest Piotr Piecha – aktor Teatru Ludowego w Krakowie.  W spektaklu biorą udział aktorzy amatorzy – grupą ok. 100-osobową.

Po sobotniej premierze przedstawienia zaplanowano jeszcze:

- 31 marca (niedziela) o godz. 15.00 i 18.00

- 6 kwietnia (sobota) o godz. 15.00 i 18.00

- 7 kwietnia (niedziela) o godz. 15.00 i 18.00.

Bezpłatne wejściówki można zamawiać pod numerem telefonu: 18 266 76 55 oraz w Parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Do odbioru sa one również w innych nowotarskich Kościołach.

Wstęp wolny.

misterplak192

A brat Jacek, dominikanin – artysta grafik, rzeźbiarz, rysownik, absolwent ZSP im. Antoniego Kenara w Zakopanem oraz krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych - jest nowotarżaninem. Na wystawie - czynnej od soboty do 5. maja - będzie można zobaczyć jego obrazy olejne, grafiki i rysunki. Podejmuje w nich temat grzechu, cierpienia i nawrócenia. 

Mimo młodego wieku, utalentowany zakonnik jest laureatem kilkudziesięciu krajowych konkursów artystycznych. W 2014 roku jego prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej na Międzynarodowym Triennale grafiki warsztatowej w Japonii.

Centrum jego zainteresowań jest człowiek - najczęściej słaby, bezdomny, dotknięty nieszczęściem, odrzucony przez społeczeństwo. Przez 5 lat brat Jacek realizował projekt „Różnica”, robiąc wywiady i portretując bezdomnych na ulicach polskich miast. Plonem tego przebywania i pracy z bezdomnymi jest album pod tym samym tytułem, z portretami i spisanymi historiami życia. Wszystko co robi charyzmatyczny artysta w białym habicie, czyni na większą chwałę Boga.