DSC 0089Pod patronatem medialnym Podhale Region. GMINA CZARNY DUNAJEC. Rolnicy podziękowali Bogu za tegoroczne plony podczas tradycyjnego Hołdymasu. Wszystkie wieńce nawiązywały do tegorocznych obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Poświęcił je podczas eucharystii ks. Janusz Rzepa.

Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie konkursem wieńców dożynkowych, a zaraz potem była msza święta w miejscowym kościele p.w. Trójcy Przenajświętszej z udziałem pocztów sztandarowych OSP i Związku Podhalan koncelebrowaną z udziałem ks. Krzysztofa Kocot, proboszcza i dziekana. - Dziś jesteśmy wdzięczni Bogu za dar chleba. Mamy go pod dostatkiem, ale trzeba nam zawsze i ciągle dochować szacunku do niego – mówił z kolei ks. Janusz Rzepa, proboszcz parafii w Miętustwie. Podczas eucharystii o jej oprawę muzyczną zadbał zespół Mali Miętusianie oraz orkiestra dęta OSP Czarny Dunajec.

Po mszy świętej obecni zostali pobłogosławieni relikwiami bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego przez goszczących w parafii franciszkanów.

A potem już były liczne atrakcje. Była wyjątkowa muzyka, pokazy sportowe. Nie zabrakło i turnieju sołectw Plażowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec. Były też konkursy z nagrodami dla publiczności, występy zespołów regionalnych, konkursy dla rolników, a także degustacja potraw regionalnych i prezentacja zaprzęgów konnych. Były też pokazy sztucznych ogni. A zwieńczeniem imprezy były koncerty zespołów: Holeviaters i Future Folk. Była też zabawa taneczna oraz przestrzenny pokaz laserowy.

Organizatorami Hołdymasu byli: Wójt i Rada Gminy Czarny Dunajec oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.

 Tutaj zdjęcia