MT 202001 02 plakat ferie 2020 muzeumtatrzanskie 734x1024

W trakcie trwania ferii najmłodsi mogą skorzystać z wielu propozycji warsztatów przygotowanych przez Muzeum Tatrzańskie.

Nie zabraknie zabawy, nauki i wrażeń. Do wyboru są:
Góralskie inspiracje – stwórz własną regionalną pamiątkę. W każdy wtorek do 25 lutego w Willi Oksza, która jest filią muzeum, można próbować sił w malarstwie na szkle. Organizatorzy zadbali też o najmłodszych – przygotowali dla nich bezpieczną wersję szkła, czyli pleksi.
Giewont – rzeźba niezwyczajna.W każdą środę aż do 26 lutego,w towarzystwie wyjątkowych dziełwystawy malarstwa Giewont kolekcja niezwyczajna obrazy ze zbiorów Elżbiety i Andrzeja Kubasiewiczów,można samemu stworzyć tą niezwykłą górę z gliny samoutwardzalnej. Zajęcia odbywają się w Willi Oksza.
„Żeby kózka nie skakała…” – ferie z Koziołkiem Matołkiem to okazja do zwiedzenia domu Kornela Makuszyńskiego, czyli autora 120 przygód Koziołka Matołka i wspólnego przeczytania bajki.

Na tym jednak nie koniec. Uczestnicy warsztatów będą robić szalik dla koziołka oraz tworzyć własne ilustracje. Organizatorzy zapraszają w każdy czwartek ferii dzieci od 4 roku życia.
W zimowym lesie – botaniczne wzory inspirują cały rokto zajęcia, na których poznać można roślinność tatrzańską zmysłami wzroku, dotyku i zapachu. Rośliny obejrzeć będzie można też pod mikroskopem, a na koniec stworzyć niepowtarzalny magnes z zatopionymi w nim kwiatami i liśćmi. Warsztaty odbywają się w każdy czwartek do 27 lutego w Muzeum Kornela Makuszyńskiego.

Na wszystkie z wymienionych warsztatów obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy wysyłać mailowo na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej szczegółów na stronie organizatora:
http://muzeumtatrzanskie.pl/ferie-w-muzeum-tatrzanskim/

AZ
Grafika: MT