{gallery}myfolder{/gallery}

13a7e26bc60f5d1c3aa2b6fa51d7f88fNOWY TARG. Tego roku w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fr. Chopina odbył się 46. Konkurs Muzyk Podhalańskich. Prezentowali się w nim zarówno soliści grający na „kozie” czy fujarce, jak i grupy kilkuosobowe. Uczestniczy byli  w wieku od kilku lat do słusznego. Przyjechali i od Babiej Góry i z Pienin – z całej rozległej Nowotarszczyzny.

Jury w składzie:

Krzysztof Trebunia-Tutka, Aleksander Smaga, Tadeusz Watycha przyznało nagrody i wyróżnienia jak niżej.

Kat. dorośli:

I miejsce - nagroda finansowa 1400 zł

Muzyka Długopolskich z Dzianisza

Muzyka Krzysztofa Karpiela z Zespołu "Białodunajcanie"

II miejsce - nagroda finansowa 1000 zł

Muzyka Zespołu "Orawianie" z Lipnicy Wielkiej

III miejsce - nagroda finansowa 800 zł

Muzyka Jaśka Kubika z Krościenka nad Dunajcem

Kapela "Zagórzany" z Mszany Dolnej

Wyróżnienie - nagroda finansowa 600 zł

Muzyka "Takik Śtyrek" z Zakopanego

Kat. młodzieżowa

I miejsce - nagroda finansowa 600 zł

Muzyka z Kościelisk z prymistą Bartłomiejem Bzdykiem

Muzyka "Śtanajdanaj" Łukasza Kosteckiego z Białego Dunajca

II miejsce

nie przyznano

III miejsce - nagroda finansowa 450 zł

Muzyka "Ochotni" z Ochotnicy Górnej

Muzyka "Odrowązianie" z Odrowąża Podhalańskigo

Wyróżnienie - nagroda finansowa 300 zł

Muzyka „Piekielnicanie” z Piekielnika z prymistą Sewerynem Piekielnickim

Muzyka Młodzieżowego Zespołu "Orawianie" z Lipnicy Wielkiej

Kat. dziecięca (nagrody rzeczowe)

I miejsce

Muzyka dziecięca "Jutrzenka" z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu z Zakopanego

II miejsce

Kapela Zespołu "Małolipnicanie" z Lipnicy Małej

III miejsce

Muzyka Zespołu "Jaferniocek" z Ostrowska

Wyróżnienie:

Kapela Zespołu "Orawianie" I z Lipnicy Wielkiej

Muzyka Dziecięca "Zornica" z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu z Zakopanego

Kapela Zespołu "Małolipnicanie" z Lipnicy Małej

Muzyka Małolipnicka Rodzina Kolpinga z Lipnicy Małej

Kapela Zespołu "Orawianie" II z Lipnicy Wielkiej

Instrumentaliści:

kat. dorośli:

I miejsce

nie przyznano

II miejsce

Krzysztof Gocał - nagroda finansowa 300zł

III miejsce

Jan Kubik z Krościenka nad Dunajcem - nagroda finansowa 200zł

kat. młodzieżowa

wyróżnienie - nagroda finansowa 100 zł

Jakub Dobrzyński z Zespołu "Ochotni" z Ochotnicy Górnej

kat. dziecięca (nagrody rzeczowe)

I miejsce

Jan Smreczek z Zespołu "Ochotni" z Ochotnicy Górnej

Maciej Łukaszczyk Capowski z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" z Zakopanego

II miejsce

nie przyznano

III miejsce

Tomasz Styrczula z Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" z Zakopanego

Mistrz i uczeń:

I miejsce - nagroda finansowa 400 zł

Jakub Rusiecki z Jakubem Rusieckim z Rabki Zdroju

Na Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą 2022 zakwalifikowani zostali:

Muzyka Długopolskich z Dzianisza

Muzyka Krzysztofa Karpiela z Zespołu "Białodunajcanie"

Muzyka Zespołu "Orawianie" z Lipnicy Wielkiej

oraz Jakub Rusiecki z Jakubem Rusieckim z Rabki Zdroju w kategorii Mistrz i uczeń.

Fot. Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu