reknowkad20NOWY TARG. Dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk, 1.  czerwca wybrany na  dokończenie kadencji odwołanego ks. dra Stanisława Gulaka, został już głosami elektorów wybrany na kolejną, pełną  kadencję 2020 – 2024. O przyspieszeniu terminu wyborów zdecydował on sam, nie mając kontrkandydata.

Za wyborem dr hab. Roberta Włodarczyka, profesora PPUZ i profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie głosowali wszyscy spośród 26 elektorów – informuje Beata Szkaradzińska, rzecznik prasowy PPUZ. Kadencja nowego rektora PPUZ rozpocznie się 1. września. Teraz, zgodnie z prawem, rektor dr hab. Robert Wojciech Włodarczyk kończy kadencję poprzedniego rektora ks. dr hab. Stanisława Gulaka. Rektor stawia na rozwój Podhalańskiej Uczelni, która w przyszłym roku będzie obchodzić 20-lecie istnienia. Myśli o uruchomieniu kolejnych kierunków, takich jak informatyka i mechatronika, a także o poszerzeniu bazy dydaktycznej poprzez rewitalizację tzw. starego szpitala.

Już w tym roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego dzięki obecnemu rektorowi udzieliło Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu pozwolenia na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku rachunkowość i analityka ekonomiczna.

Fot. Anna Szopińska