Danielek Waluś

Danielek Waluś to dwunastolatek z Leśnicy, który choruje na groźny nowotwór – neuroblastomę. Walczy z tym nierównym przeciwnikiem większość dzieciństwa.

Zaczęło się od 2013 roku, kiedy przeszedł sześć cykli chemioterapii, przeszczep masy granulocytowej, wtedy lekarze nie dawali mu większych szans na przeżycie. Rodzice zdecydowali się na leczenie chłopca w Niemczech, gdzie podano mu chemioterapię, wycięto guz, przeszedł kolejną chemię, przeszczep komórek macierzystych oraz terapię przeciwciałami GD2. Nastąpiła poprawa. Jednak w 2018 choroba powróciła. Dziecku podano kolejnych sześć bloków chemioterapii, przeszedł przeszczep szpiku kostnego i znów terapię przeciwciałami GD2. Poprawa nie trwała długo, doszły przerzuty.

waluśprzedstawienia

Jedyną szansą na wyzdrowienie chłopca jest immunoterapia w Barcelonie. Został już zakwalifikowany na leczenie, jednak koszty są kosmiczne. Cena za życie to 180 tysięcy euro. Niewyobrażalna kwota, z którą nie poradzą sobie rodzice Danielka. Na pomoc przychodzą krewni, sąsiedzi i całkiem obce osoby. Organizują zbiórki za pomocą portalu Facebook, licytacje (Cała Polska pomaga Danielkowi z Leśnicy - licytacje.), wpłacają datki. Jedną ze zbiórek prowadzi Zespół Ślebodni (Walka o życie – pomoc dla Danielka). Wesprzeć chłopca można również wybierając się na jedno z trzech przedstawień wystawianych w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej w dniach 29 – 31 stycznia 2020. Zespół Murań, Gronicki i kabaret Śleboda wystąpią na zabawie charytatywnej organizowanej na rzecz chłopca 25.01.2020 w remizie OSP Leśnica-Groń.

Zbliża się czas rozliczeń PIT, pamiętajmy, że możemy pomóc przeznaczając 1% podatku dla Danielka. Numer KRS to 0000345171, cel szczegółowy: Daniel Waluś. Chłopiec zostaje pod opieką Fundacji Adama Worwy, możemy pomóc wpłacając pieniądze na konto: 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem: dla Daniela Walusia.

Razem możemy sprawić, że o życiu chłopca przestaną decydować pieniądze.

AZ
foto: Jadwiga Kwak Waluś

waluśzabawa