P3300462NOWY TARG. Nie ma świąt, przed którymi wojskowy Mikołaj nie zawitałby do „Chatki”. Niepełnosprawni podopieczni bardzo na niego czekają i poznają ten dzień po ubieraniu choinki. Tych nadziei na gościa z prezentami kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu zawieść nie mogą.

Każda taka wizyta Mikołaja to nie tylko radość z podarunków, ale i pokazy, zajęcia, wspólna zabawa, czyli coś niezwykłego w chatkowej codzienności. Zeszłego roku przyszli strażacy dali w „Chatce” pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Tym razem chatkowicze wspólnie z mundurowymi Mikołajami wyklejali na kartonie bałwana z białych płatków. Skończone dzieło zawisło na tablicy w szatni, tuż obok Mikołaja tej samej wielkości.

Ale wcześniej było wręczanie słodkich paczek dla każdego i duże pudło z prezentami dla wszystkich. Znalazły się w nich m.in. gra planszowa, kredki, flamastry i wszystko, co do zajęć plastycznych potrzebne. Mikołaj jakby przeczuł, że tych artykułów zaczyna w „Chatce” brakować. Jego wizyta będzie na pewno długo wspominana.

Mikołaj w "Chatce"

Fot. zarchiwum Szkoły