targkosm3NOWY TARG – KRAKÓW. Makijaż naturalny, makijaż permanentny, manicure, pedicure, podologia, stylizacja paznokci, ale także masaż, cała gama zabiegów, również z dziedziny kosmetyki estetycznej, a przede wszystkim najnowszy światowy trend zamykający się w haśle Healthy Aeging (Zdrowe starzenie się) – to tylko część oferty, z jaką miały możność się zetknąć uczennice klasy II Policealnego Studium Zawodowego w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Venuleta, adeptki zawodu „technik usług kosmetycznych”.

3Kontakt z 2nowinkami w dziedzinie kosmetologii, z najnowszymi technologiami i urządzeniami, zapewnił im udział w 32. Międzynarodowym Kongresie LNE i Targach Kosmetologicznych, pod okiem nauczycielki zawodu, Justyny Królczyk. To najważniejsze w Polsce spotkanie profesjonalistów i jedyna impreza o charakterze prawdziwie międzynarodowym odbywała się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków.

Grono ekspertów uczestniczących w krakowskich Targach tworzą wybitni wykładowcy-praktycy z całego świata, którzy stwarzają wyjątkowe możliwości zdobywania wiedzy i wymiany doświadczeń. Kolejne edycje Kongresu i Targów gromadziły ok. 5 tysięcy profesjonalistów z całej Polski, lecz tegoroczna była jeszcze liczniejsza, ze względu na 20-lecie LNE - najpopularniejszego w świecie magazynu kosmetyki profesjonalnej, uznawanego za najlepszy branżowy tytuł kosmetyczny pod względem merytorycznym i graficznym. LNE ukazuje się w 26 krajach i stanowi kompendium wiedzy dla kosmetyczek, kosmetologów, masażystów, terapeutów spa oraz wszystkich osób zainteresowanych profilaktyką zdrowia i urody.
Wyjazd słuchaczek Studium na Targi był jednodniowy, ale – prócz zwiedzania aż 188 stoisk, oglądania prezentacji aż 50 renomowanych marek – miały one niepowtarzalną okazję uczestniczenia w wykładach, szkoleniach i pokazach; śledzenia zmagań w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu i Stylizacji.

Rozmach i prestiż imprezy robiły wrażenie, ale wyjazd do Krakowa służył też podpatrzeniu branżowych nowinek, które potem są inspiracją dla organizowania szkolnych kursów.

Fot. z archiwum Szkoły