zakodd

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło minionej nocy w Poroninie, w którym nieletnia kierująca uderzyła samochodem w słup energetyczny. Podczas badania w szpitalu okazało się, że jest nietrzeźwa. W sprawie wszczęto już dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności sprawy.

Informację o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym w Poroninie policjanci otrzymali we wtorek przed północą. Wynikało z niej, że samochód osobowy z nieznanych przyczyn uderzył w słup sieci elektrycznej. Ranną młodą kobietę pogotowie zabrało do szpitala w Zakopanem. Policjanci zakopiańskiej drogówki ustalili, że za kierownicą samochodu siedziała 16-letnia mieszkanka powiatu tatrzańskiego.

W czasie badania okazało się, że w jej organizmie jest blisko 0,8 promila alkoholu. Po udzieleniu jej pierwszej pomocy ze szpitala odebrała ją matka. Na szczęście nikt inny w zdarzeniu nie ucierpiał. Wszczęto już policyjne dochodzenie, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia oraz to, kto nastolatce udostępnił samochód i udzielił nieletniej alkoholu. O sprawie powiadomiony zostanie Sąd Rodzinny w Zakopanem.

R.Wieczorek/KPP Zakopane