img 5918

Rabczańska Spółdzielnia Socjalna „Dziewięćsił”, która opiekuje się Parkiem Zdrojowym w Rabce-Zdroju, zademonstrowała pokaz pracy odchwaszczarki akumulatorowej, która przeznaczona jest do usuwania chwastów z nawierzchni betonowych - bez konieczności użycia substancji chemicznych lub termicznych.

Spółdzielnia prowadząc działalność gospodarczą związaną z konserwacją terenów zieleni często spotyka się z problemem usuwania rosnącej trawy i mchu na powierzchniach wykonanych z kostki lub betonu, stąd plan i realizacja zakupu urządzenia. Mimo nie najlepszej pogody grupa zainteresowanych osób wzięła w pokazie i przyjrzała się możliwościom nowego urządzenia. W pokazie udział wzięli przedstawiciele instytucji rabczańskich i osoby prywatne. Obecny był przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron i radny Piotr Ptak.

Zainteresowanych skorzystaniem z usług urządzenia spółdzielnia „Dziewięćsił” zachęca do kontaktu przez e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub kontakt telefoniczny na stronie www.dziewiecsil.rabka-net.pl.

UM Rabka Zdrój