stramuspolicja1

Zakopiańscy policjanci, realizując założenia kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” prowadzonej pod patronatem MSWiA, uczestniczyli w kolejnej edycji zawodów narciarskich dla dzieci o Puchar Misia Stramusia, organizowanych na stoku pod Nosalem.

Są to jedne z największych w Polsce zawody narciarskie dla dzieci, na które tłumnie zjechali uczestnicy z całego kraju. Partnerami kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” są Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa, Polski Związek Narciarski, GOPR, TOPR, IPA Polska, oraz Fundacja PZU. Najważniejszym celem kampanii jest zwiększenie świadomości użytkowników stoków narciarskich, w zakresie bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Podobnie jak w ubiegłych latach, gospodarz imprezy, czyli Miś Stramuś został uroczyście wwieziony policyjnym radiowozem na sygnale, w eskorcie instruktorów narciarskich, po czym dokonał oficjalnego otwarcia zawodów.

Policjanci promowali bezpieczne zachowania podczas zimowych zabaw ze szczególnym uwzględnieniem właściwego zachowania na stoku narciarskim. Dzieci, które wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa na stoku narciarskim, mogły wylosować zestawy upominków, wszystkie z logiem „kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wśród nagród znalazło się trzynaście kasków narciarskich. Radość ze zdobytych nagród łączyła się ze zdobywaną wiedzą, która mamy nadzieję, zaprocentuje bezpieczeństwem na stokach narciarskich. Liczymy, że za rok spotkamy się na kolejnej edycji zawodów o Puchar Misia Stramusia.

źródło: KPP Zakopane/RW

policjsstramus2