Budowa chodnika przy Zakopiance w ubrGMINA SZAFLARY. Newralgiczne i jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań przy zakopiance w tym roku w końcu będzie mieć sygnalizację świetlną. Powstaną też kolejne km chodników przy tej najbardziej znanej w Polsce drodze na terenie gminy.

Skrzyżowanie zakopianki z drogą wiodącą do centrum wsi oraz w kierunku Palenic i Maruszyny już od lat cieszy się złą sławą. To tu dochodziło do częstych kolizji, ale i wypadków, także tych śmiertelnych. To także tu był incydent drogowy z samym prezydentem RP Andrzejem Dudą. To dlatego o powstanie sygnalizacji świetlnej już od czterech lat zabiegał wójt Rafał Szkaradziński, u którego z kolei interweniowali sami mieszkańcy, którzy zebrali w tej sprawie blisko dwa tysiące podpisów.

Udało się będzie tzw. inteligentne skrzyżowanie w ramach poprawy bezpieczeństwa – mówi wójt Rafał Szkaradziński. Podkreśla, że dużą od początku pomocą służył poseł Edward Siarka wraz z którym o poprawę bezpieczeństwa w gminie Szaflary przy zakopiance zabiegali u samego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

W imieniu mieszkańców naszej gminy bardzo dziękuję zarówno panu posłowi Edwardowi Siarce jak i panu ministrowi Andrzejowi Adamczykowi oraz ówczesnemu dyrektorowi gabinetu politycznego panu Łukaszowi Smółce, a teraz wicemarszałkowi województwa małopolskiego, a także dyrekcji GDDKiA – mówi wójt.

W ramach poprawy bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów w gminie już od ubiegłego roku przy zakopiance powstają chodniki. W tym roku będą kolejne, jak zapewnia Iwona Mikrut z GDDKiA w Krakowie.

Warto przypomnieć, że w 2018 roku ministerstwo infrastruktury przekazało fundusze GDDKiA na budowę aż 4,5 km chodnika w gminie Szaflary przy Zakopiance po jednej stronie drogi, począwszy od granicy z Białym Dunajcem aż do skrzyżowania z ulicą Augustyna Suskiego, wiodąca do centrum wsi Szaflary.

W tym roku chodnik przy Zakopiance w szaflarzańskiej gminie zostanie zbudowany na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Augustyna Suskiego, a granicą z Nowym Targiem, czyli aż do sławnego ronda na Zakopiance, które jest zlokalizowane w granicach administracyjnych stolicy Podhala. Tym samym chodnik powstanie na odcinku ok. 1 km 300 metrów, jednak tym razem po obu stronach drogi, a więc w sumie powstaną 2 km 600 m chodnika wraz z wykupem gruntów począwszy od ulicy Augustyna Suskiego poprzez Zakopiańską aż do ronda granicznego z Nowym Targiem.