Podhale Region

Wtorek, 11 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 11 Gru 2018 5pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Od dzisiaj - nowy cennik biletów MZK, nowości w firmie

Reklama

Od dzisiaj - nowy cennik biletów MZK, nowości w firmie

MZK181
MZK182

NOWY TARG. Od dzisiaj Miejski Zakład Komunikacji wprowadza w życie nowy cennik. Taryfy uległy znacznemu uproszczeniu. Potaniały bilety miesięczne. Jednorazowe natomiast drożeją o kilkadziesiąt groszy. Remontowany ma być plac zajezdni żółtych autobusów. W planie także - zakup nowych pojazdów.

Dotychczasowy system taryfowy - oparty na czterech strefach – był mocno skomplikowany, co powodowało częste pomyłki pasażerów nabywających bilety. Nowy, znacznie prostszy system, zaproponowała firma VIA VISTULA z Krakowa, wykonująca na zlecenie miasta audyt Zakładu oraz sieci połączeń komunikacji miejskiej. Nowy system - w miejsce czterech – wprowadza tylko dwie strefy: gminną i miejsko-gminną.

Taryfa gminna obejmuje przejazdy w granicach jednej gminy ewentualnie w obszarze miasta. Taki jednorazowy bilet kosztuje 3 złote.

Bilet "tam i z powrotem"

- Natomiast wprowadziliśmy nowość dla obydwu stref taryfowych – bilet 180-minutowy, by zachęcić mieszkańców do załatwienia sprawy w mieście, latem wybrania się np. na lody i do powrotu na tym samym bilecie – anonsuje Robert Chowaniec, dyrektor MZK w Nowym Targu.

Cena takiego jednego biletu „tam i z powrotem” jest o 25 procent niższa od kosztu dwóch biletów jednorazowych. W jednej strefie wynosić będzie 4 zł, podczas gdy w przypadku zakupu dwóch biletów jednorazowych – 6 zł. Ale trzeba się zmieścić w trzech godzinach. Uczniów, studentów i pracowników na pewno ucieszy znaczna obniżka cen biletów miesięcznych.

Tańsze miesięczne

- Najtańszy bilet miesięczny w taryfie gminnej – 60 zł, podczas gdy do tej pory było to 75 zł 60 gr. Postanowiliśmy w ten sposób zachęcić młodzież, studentów, mieszkańców do zakupu takich biletów – uzasadnia dyrektor.

Obsługiwane przez MZK trasy i zasady odpłatności pokażą mapki i piktogramy, które zostaną umieszczone na autobusach. Kolorowa mapka znajduje się też na stronie MZK.

Od 3. grudnia zaczną na terenie miasta działać 4 nowe biletomaty stacjonarne. Razem z wcześniej zainstalowanymi, daje to 6 takich urządzeń. Lokalizacje biletomatów to: dwie strony rynku (północna i południowa), Miejski Ośrodek Kultury, Szaflarska na wysokości stacji paliw, nowy przystanek przed Dekadą i dworzec PKP. Dodatkowy piąty biletomat systemu MK stanie na przystanku Szpital-cmentarz. Powinien się zmienić także stan wiat przystankowych – z pomocą Urzędu Miasta MZK szykuje kolejny unijny wniosek na remont wiat przystankowych i zakup dodatkowych pojazdów.

Remont zajezdni

Dofinansowanie ma już natomiast zagwarantowane inny wniosek.

- Jest umowa podpisana i zaczynają się procedury przetargowe na remont nawierzchni zajezdni, wraz z oświetleniem, ogrodzeniem i całą infrastrukturą – informuje dyrektor.

Co więcej - przygotowywana jest specyfikacja istotnych warunków zamówienia dla zakupu 6 nowych pojazdów. Przetargi zostaną ogłoszone lada dzień. Lista nowości zmieniających wizerunek firmy jest jeszcze dłuższa.

Ubrania dla kierowców, bilety przez smartfona

Zakład podpisał np. z firmą Kegel-Błażusiak umowę barterową na reklamę na autobusach. W zamian za to firma ubierze kierowców, dostarczając im po dwie pary spodni i polar, do tego polar zimowy. Tak wyekwipowani kierowcy powinni wyglądać elegancko. Miary są zdjęte, ubrania już się szyją.

Kolejne novum – w kasie MZK od zeszłego tygodnia działa terminal bezgotówkowy.

- Czynimy też starania, by – przez firmę MPI, która ma aplikację do zakupu biletów jednorazowych z pomocą smartfonów – wprowadzić taką usługę – dodaje dyrektor.

MZK zatem – jak widać i słychać – unowocześnia się z miesiąca na miesiąc, licząc, że tymi sposobami pozyska nowych pasażerów.

W MZK - zmiany i plany

Fot. Anna Szopińska

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama