Podhale Region

Wtorek, 11 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 11 Gru 2018 5pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Odbiory ronda i łącznika - rozpoczęte

Reklama

Odbiory ronda i łącznika - rozpoczęte

łącznikrond18

NOWY TARG. W miniony poniedziałek rozpoczęły się odbiory inwestycji drogiej, trudnej i wielozadaniowej, bo budowy ronda w ciągu Alei Tysiąclecia wraz z prawie półkilometrowym łącznikiem między Aleją a ul. Waksmundzką. Tak oczekiwany przez kierowców łącznik służy jednak na razie tylko wykonawcy, jako przejazd techniczny.

Wykonawca złożył już we właściwych instytucjach dokumentację potrzebną do udzielenia pozwolenia na użytkowanie łącznika. Choć odbiory potrwają do połowy grudnia, być może ruch uda sie łącznikiem puścić nieco wcześniej. Na razie wykonawca miał do czynienia z samowolą niecierpliwych kierowców, którzy stawiane barierki z zakazem wjazdu zrzucali ze skarp, przejeżdżając nowo wykonaną drogą. Uruchomienie łącznika powinno w odczuwalnym stopniu odciążyć zwłaszcza ul. Szaflarską z ruchu tranzytowego.

Ostatni etap prac - przedłużonych na wniosek firmy wykonawczej Eurovia Polska S.A. aneksem do umowy o 20 dni - polegał na porządkowaniu dwóch placów w obszarze osiedla Bereki: kwadratu starej targowicy, który będzie teraz udostępniony jako bezpłatny parking zaporowy w niewielkiej odległości od ścisłego centrum oraz placu przed lecznicą dla zwierząt i punktem skupu surowców wtórnych. Plac ten wcześniej był zwyczajowo wykorzystywany jako targowica bydlęca. Da to w efekcie sporą połać miejsc postojowych – możliwych do wykorzystania również dla studentów „Podhalanki”. Nie mając gdzie zaparkować na Kokoszkowie, z osiedla Bereki są oni stanie zawędrować na uczelnię w 15 minut.

W ostatnim etapie też montowane były barierki i oznakowania. Temperatury raczej nie pozwolą już teraz obsadzić zielenią kopuły ronda ani kwadratów przy skrzyżowaniach. Projekt ukwiecenia da się prawdopodobnie zrealizować dopiero wiosną.

Do końca roku inwestycja powinna być rozliczona. Trzeba jednak przyznać, że – zgodnie z oczekiwaniami miejskiego inwestora – roboty były prowadzone tak, by w jak najmniejszym stopniu utrudniały ruch, zwłaszcza na dwupasmowej arterii wschód-zachód.

Po zakończeniu tej tak pożądanej przez zmotoryzowanych budowy, przyjdzie czas na kolejny fragment obwodnicy wschodniej, czyli połączenie górnej części ul. Szaflarskiej z ul. Sikorskiego. Ta inwestycja jest na etapie projektowania.

Łącznik i rondo - gotowe

Fot. Anna Szopińska

 

 

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama