Podhale Region

Wtorek, 11 grudzień 2018

Ostatnia aktualizacjaWt, 11 Gru 2018 5pm

Jesteś tutaj: Home Wiadomości Powiaty: Subregion Podhalański Wójt Antoni Karlak zaprzysiężony

Reklama

Wójt Antoni Karlak zaprzysiężony

 MG 8512

GMINA JABŁONKA.Nowi radni złożyli przysięgą, a już po raz kolejny obejmujący swe stanowisko wójt Antoni Karlak został zaprzysiężony na kolejną, tym razem 5 letnią kadencję samorządową. 

Najpierw w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Jabłonce odprawiona została Msza Św. w intencji Wójta Gminy i Radnych Rady Gminy Jabłonka oraz mieszkańców Gminy Jabłonka. Następnie w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Centrum Kultury Górnej Orawy podczas Inauguracyjnej Sesji Rady Gminy Jabłonka Antoni Karlak – Wójt Gminy Jabłonka złożył uroczyste ślubowanie, po czym otrzymał gratulacje z rąk nowo wybranego Przewodniczącego Rady Gminy Jabłonka Eugeniusza Moniaka.

W swoim wystąpieniu Gospodarz Gminy podziękował za okazane zaufanie i zapewnił Orawian, że pomimo wielu trudności i wyrzeczeń nadal będzie ciężko i ofiarnie pracował na rzecz rozwoju naszej gminy. Następnie Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jabłonka Wilma Zubrzycka odczytała listy gratulacyjne, które napłynęły do Pana Wójta Antoniego Karlaka m.in. od Konsul Generalnej Węgier w Krakowie Adrienne Körmendy, Senatora Jana Hamerskiego, Posła Edwarda Siarki i Poseł Anny Paluch. Gratulacje Panu Wójtowi złożyli również burmistrzowie gmin partnerskich, Komendant WKU w Nowym Targu Paweł Wójcik, Senator Tadeusz Skorupa, Zastępca Dyrektora Babiogórskiego Parku Narodowego Konrad Gonciarczyk oraz przedstawiciele różnych środowisk lokalnej społeczności.

Podczas zaprzysiężenia Wójta Gminy obecni byli nasi przyjaciele z gmin partnerskich: Karl Bela – Burmistrz Nagymanyok z Węgier, Adrian Ungureanu- Burmistrz Brebu w Rumunii wraz z delegacją, Magdaléna Zmarzláková- Primator Trsteny. Na zakończenie dzieci z zespołu Małolipnicanie przedstawiły krótki program artystyczny.

fot. Łukasz Sowiński Tutaj zdjęcia

źródło: UG

Dodaj komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, zastrzega sobie jednak prawo do nie publikowania ich, zwłaszcza tych, które zawierają wulgaryzmy, epitety powszechnie uznane za obraźliwe, nawołują do zachowań niezgodnych z prawem, obrażają osoby publiczne i prywatne, inne narodowości, rasy, religie itd.
Komentarze nie dotyczące danego tematu, atakujące personalnie innych komentatorów i autorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz uwagi skierowane do Redakcji – będą usuwane.


Kod antyspamowy
Odśwież

Fotografia  R&A

Reklama

Nasi partenrzy

TV Podhale

logonaszkasprowy

fottboll

Taxi Rabka-Zdrój

Nasi partenrzy

nspj

mbludzm pl m

Tarnów In

 

Nasi partenrzy

zakopanedlaciebie.pl

 

natatry.pl

 

Resort Kościelisko

Reklama